Yeni sezonda kaçırılmayacak oyunlar

Yeni sezonda kaçırılmayacak oyunlar

Senelerdir "repertuvar tiyatrosu" anlayışıyla sanatseverlerle buluşmayı gelenek haline getiren Sadri Alışık Tiyatro'nun 2013-2014 sezon repertuvarı belli oldu.

Sadri Alışık Tiyatrosu'nda Birol Güven'in aynı adlı kitabından uyarlanan Levent Ülgen ve Goncagül Sunar'ın rol aldığı "Yatak Odası Diyalogları" ile Çolpan İlhan, Ahmet Uz ve Begüm Birgören'in başrollerini paylaştığı "Sonbaharı Beklerken" oyunları bu sezon da seyircisiyle buluşmaya devam edecek.

Sadri Alışık Tiyatrosu yeni sezonda SAKM Birim Sahne bünyesinde Bertolt Brecht'in en önemli eserlerinden ''Kafkas Tebeşir Dairesi'' oyununu Barış Erdenk'in yönetmenliğinde sahneleyecek.

Songül Öden başrollunu oynadığı ''Kafkas Tebeşir Dairesi'' adlı müzikli danslı oyun kasım ayında prömiyer yapacak.

Ayrıca Türkiye'nin önemli yazarlarından Behiç Ak'ın yazdığı "Ayrılık" oyunu Gökçer Genç'in yönetmenliğinde Ezgi Eyüboğlu ve İbrahim Kendirci'nin oyunculuğuyla seyirciyle buluşacak.

Türk tiyatrosunun önemli eserlerinden Dinçer Sümer'in ''Eski Fotoğraflar'' oyunu Galip Erdal'ın yönetmenliğinde yeni sezon repertuvarında yer alan bir diğer oyun olacak.

Ayrıca Alman yazar David Gieselmann'ın "Bay Kolpert" isimli oyunu da Sadri Alışık Tiyatrosu'nda yeni sezonda sahnelerdeki yerini alacak.

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu ile Sadri Alışık Kültür Merkezi işbirliği ile gerçekleşen ve 5 sezondur Türkiye'nin dört bir yanını dolaşan "La Fonten Orman Mahkemesi'nde" çocuk oyunu yeni sezonda Ege ve Akdeniz Bölgesi'ndeki çocuklarla buluşmaya hazırlanırken, "Mucizeler Sirki Sisler Ülkesinde" çocuk oyunu Sadri Alışık Çocuk Tiyatrosu bünyesinde sahnelenmeye devam edecek.

SADRİ ALIŞIK TİYATROSU OYUN PROGRAMI:

Yatak Odası Diyalogları:

Yazan: Birol Güven
Yönetmen: Galip Erdal
Dekor: Yekta Özdemir
Işık: Cegiz Özdemir
Ses and Efekt: Ersin Aşar
Kostüm: Funda Sarı
Asistanlar: Özgür Avşar, Selin Alntıntaş
Oyuncular: Levent Ülgen, Goncagül Sunar, Eylem Öden, Hasan Erdem

Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından sahnelenen Birol Güven'in aynı adlı kitabından tiyatroya uyarlanan "Yatak Odası Diyalogları"nda Goncagül Sunar ve Levent Ülgen karı-kocayı canlandırıyorlar.

Sahnelendiği andan itibaren çok konuşulan ve inanılmaz bir ilgi gören oyun, evli çiftlerin monotonlaşmış özel hayat  diyaloglarını ele alıyor.

2 Kasım 2013 saat: 20.30 Profilo Kültür Merkezi
4 Kasım 2013 saat: 20.30 Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi
13 Kasım 2013 saat:20.30 Caddebostan Kültür Merkezi
16 Kasım 2013 saat: 20.30 Zorlu Center PSM Drama Sahnesi
22 Kasım 2013 saat:20.30 Profilo Kültür Merkezi
24 Kasım 2013 saat:20.30 Zorlu Center PSM Drama Sahnesi
26 Kasım 2013 Ankara Tiyatro Festivali
30 Kasım 2013 saat:20.30 Profilo Kültür Merkezi

Kafkas Tebeşir Dairesi:


Yazan: Bertolt Brecht
Yönetmen: Barış Erdenk
Müzik: Paul Dessau
Müzik Düzenleme: Engin Bayrak
Koreografi: Sibel Erdenk
Kostüm: Funda Sarı
Oyuncular: Songül Öden, Serhat Yiğit, Ercüment Acar, Göker Ersivri, İlknur Güneş, Işıl Keskin, Yiğit Pakmen, Onur Bilge, Ece Müderrisoğlu, Utku Demirkaya, Serhat Parıl

Dünyanın her yeri için geçerli olan insanlık temasını işleyen oyunda, din, dil, ırk, mezhep ayrımı gözetmeden dünya insanına seçenek yaşama biçimi sunuyor ve bir insanlık mücadelesinin iç yüzüne iniyor.

Evrensel bir nitelik taşıyan; iyilik, dürüstlük, özveri, mülkiyet gibi "insanlık değerlerinin", çok farklı karşılıklar bulabildiği bir "masal"dan hareket eden "Kafkas Tebeşir Dairesi" müzikli oyunu hem şarkıları hem dansları hem de hikayesiyle yeni sezonun en iddialı oyunu olmaya hazırlanıyor.
 
23 Kasım 2013 saat: 20.30 Zorlu Center PSM Drama Sahnesi
30 Kasım 2013 saat: 20.30 Zorlu Center PSM Drama Sahnesi

Sonbaharı Beklerken:


Yazan: Gökhan Erarslan
Yönetmen: Naşit Özcan
Dekor: Pelin Özüpek
Işık: Cengiz Özdemir
Ses and Efekt: Ayhan Tazeoğlu
Oyuncular: Çolpan İlhan, Ahmet Uz, Begüm Birgören, Tansu Taşanlar, Aytaç Öztuna, Kevork Türker, Nami Esatgil, İnci Ultay, Hüseyin Şener Vurkaya, Eylem Öden, Özgür Avşar, Ünal Hakverdi, Sena Arcın.

"Sonbaharı Beklerken", kişiyi kendisine ve çevresine yabancılaştıran çağın en baş edilemez hastalığı Alzheimerı konu alıyor. Ayrıca aşk ve bağlılık üzerine de çok önemli mesajlar da veren oyunda, son yıllarında Alzheimer hastalığıyla baş eden bu çiftin aralarında geçen trajikomik hikayesi anlatılıyor.

Her şeye sahip olan ve Çolpan İlhan'ın canlandırğığı yenilikçi yazar Iris Murdoch'un hikayesi. Bir gün Iris, hafızası dahil her şeyini kaybeder. Bir şey hariç... Kocasına olan aşkı. Alzhemier hastalığına yakalanan Iris Murcdoch'ın en büyük destekçisi ise kocası John Bayley'in (Ahmet Uz) aşkı ve bağlılığı olacaktır.

Üç sezondur devam eden oyun bu sezon da Türkiye'nin çeşitli illerinde izleyicisi ile buluşacak.

8 Kasım 2013 Bilecik Tiyatro Festivali

Ayrılık:


Yazan: Behiç Ak
Yöneten: Gökçer Genç
Dekor : Sırrı Topraktepe
Kostüm :Funda Sarı
Işık: Cengiz Özdemir
Ses and Efekt :Ersin Aşar
Oyuncular: Ezgi Eyüboğlu - İbrahim Kendirci

Biri kadın, diğeri erkek ve dört yıl süren bir aşk evliliği. Boşandıktan sonra ilk kez bir yıl on üç günün ardından bir araya gelen kadın ve erkek neler yaşayabilir? Ya da gerçekte asıl yaşamayı istedikleri nedir?

Kadın ve erkeğin ayrılık sonrasındaki ilk karşılaşmalarında yaşanabilecekler üzerine kurulu olan oyun, bu ikili ilişkinin dünlerine, ayrı kaldıkları zaman içindeki bireysel serüvenlerine yolculuklarıyla traji-komik bir öykü sunuyor. Birbirlerini sonsuza dek yitirme pahasına da olsa birbirlerini acıtırlar, yaralarlar ama bir o kadar da ironik bir gülümseme bırakırlar bizlere.

Ayrılmışlardı
Ve ilk kez bir yıl on üç gün sonra buluşurlar.
Zordu aşkı anlatmak.
Kendilerine Birbirlerine ve sizlere...

16 Kasım 2013 saat:20.30 Profilo Kültür Merkezi
17 Kasım 2013 saat: 17.00 Zorlu Center PSM Drama Sahnesi
23 Kasım 2013 saat: 20.30 Profilo Kültür Merkezi                             
29 Kasım 2013 saat: 20.30 Profilo Kültür Merkezi
1 Aralık 2013 saat: 17.00 Zorlu Center PSM Drama Sahnesi

Bay Kolpert:

Yazan: Davıd Gieselmann
Çeviren:Sibel Arslan Yeşilay
Yöneten: Yiğit Pakmen
Dekor: Pınar Sena Sum
Işık: Cengiz Özdemir
Oyuncular: Cem Güler, Melda Narin, Yiğit Pakmen, Ece Güzel, Ece Duran, Ali Deniz Çelik

Tüketim toplumunun doyumsuzluğuyla değişik heyecanlar arayan Ralf ve Sarah çifti, belki de insanın ulaşabileceği en son noktayı bulmak isterken, toplum içinde monoton sayılabilecek insanlar olan Bastian ve Edith'i bu yeni heyecan için kurdukları oyunun içine dahil ederler. Kaotik düzen, pikselleşmiş Mona Lisa, sütlü kahve olayı, hissizlik, insülin, arınmak ve sandık...

"Nedir bütün bu Bay Kolpert hikayesi?"

9 Kasım 2013 Saat: 20.30 Afife Jale Kültür Merkezi

Mucizeler Sirki Sisler Ülkesinde:


2 Kasım 2013 saat: 12.00 ve 14.00 Kozyatağı Kültür Merkezi (Kozzy)
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS