Altın Portakal Film Festivali başladı

Altın Portakal Film Festivali başladı

50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin açılış resepsiyonu gerçekleştirildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından düzenlenen 50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin açılış resepsiyonu Harrington Park Otel'de yapıldı.

Resepsiyona katılan konukları Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) Yönetim Kurulu Başkanı Tufan Dağıstanlı karşıladı.

Geceye, 50'nci Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Jüri Başkanı Türkan Şoray'ın yanı sıra, Türk sinemasının ünlü isimleri Eşref Kolçak, İzzet Günay, Süleyman Turan, Ahmet Mekin, Göksel Arsoy da katıldı. Gecede dans, akrobasi ve 50'inci yılını kutlayan Altın Portakal'ı anlatan sinevizyon gösterisi sunuldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, programda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin en uzun soluklu sanat festivalinin 50'inci yılının kutladığını ve böyle bir festivale ev sahipliği yapmaktan dolayı gurur duyduğunu söyledi.

50 yılık festival tarihinde emeği geçenlere teşekkür eden Akaydın, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Tuncel Kurtiz ve Turgut Özakman'ı da saygıyla andıklarını kaydetti.

Türkan Şoray' büyük ilgi

Festival için gelen sanatçılar arasında juri başkanı Türkan Şoray ile Yeşilçam'ın ünlü isimleri yer aldı.

Şoray, havalimanında gazetecilere yaptığı açıklamada juri başkanlığını büyük bir gururla yaptığını söyledi.

Antalya'ya adım attığı andan itibaren büyük heyecan duymaya başladığını anlatan Şoray, "Juri başkanı olmak büyük bir sorumluluk. Sinema adına güzel bir festival diliyorum. Sanatsever Antalya halkına sevgilerimi gönderiyorum" dedi.

Şoray'a havalimanındaki vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi.

Festival için kente gelen sanatçılardan Gülsen Tuncer ise Antalya'nın her yıl sinema şölenine sahne olduğunu söyledi.

Tuncer, festivale devletin katkısının artması gerektiğini kaydetti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS