Andre Rieu İstanbul'da konser verecek

Andre Rieu İstanbul'da konser verecek

Yüzyılın önde gelen müzisyenlerinden biri olarak kabul edilen Andre Rieu, 29 Kasım 2013'te İstanbul'da konser verecek.

Konuya ilişkin yazılı açıklamaya göre, Andre Rieu, 15 bin kişi kapasiteli Sinan Erdem Olimpik Spor Salonu'nda gerçekleştireceği konser için, 16 tır ve 300 kişiye yakın ekibiyle Türkiye'ye gelecek.

Konserin biletleri, 5 Mart'ta satışa sunulacak.

Dünya müzik listelerinde 30 kez liste birinciliği, 355 "Platin Albüm Ödülü", 35 milyon DVD satışı, 2012'de "dünyanın en çok satan erkek sanatçısı", 2009-2011'de "Yılın Tur Sanatçısı Top 10" unvanlarına sahip olan Andre Rieu, 1949 yılında Hollanda Maastricht'te dünyaya geldi.

Rieu, 1980'lerin başında kurduğu Maastricht Salon Orkestrası ile adını duyurdu ve özellikle Strauss'un valslerine getirdiği yorumlarıyla "Waltz King" olarak adlandırılmaya başladı.

Babasından aldığı keman eğitiminin ardından, Lüttich, Maastricht ve Brüksel konservatuvarlarında eğitimine devam eden Rieu, 10 yıl boyunca Limburg Senfonu Orkestrası'nın üyesi oldu.

Franz Lehar'ın "Gold and Silver"ını icra eden bir salon grubuna katılması, Rieu'nun müzikal kariyerini bu yönde çizmesinde etkili oldu.

1978 yılında kendi salon orkestrası Maastricht Salon Orkestrası'nı kuran Andre Rieu, 1987 yılına kadar çalıştığı orkestrası ile önce De Capo ardından da Philips labellarından albümler yayımladı.

1987 yılında Johann Stauss Orkestrası'nı kuran Rieu, başlarda 10 kişiden oluşan, bugün 50'yi aşkın müzisyenin üyesi olduğu orkestra ile Strauss'un valslerini 19. yüzyıl ruhu ve atmosferi içerisinde icra ettiği gösterisini, dünyanın büyük kentlerinde sunuyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS