Kuvars'ın ilk albümü çıktı

Kuvars'ın ilk albümü çıktı

Kuvars, 11 Mart'ta Anadolu Müzik etiketiyle piyasaya çıkan "Her İnsan Yalnızdır" adlı ilk albümüyle müzikseverlerle buluşuyor.

Şarkılarında aşkı anlatan; dinleyicisini aşkla yaşanacak hayatlara çağıran Kuvars'ın ilk albümü raflardaki yerini aldı.

"Her İnsan Yalnızdır" isimli albüm Anadolu Müzik etiketiyle Mart ayında müzik severlerin beğenisine sunuldu.

Kuvars, söz ve müziği kendilerine ait 10 eserde aşkın başka hallerini anlatıyor.

Kuvars kimdir?

Kuvars, Burak Canözer'in liderliğinde 2009 yılının sonlarına doğru, kişisel müzik geçmişleri ve beğenileri; Hard'n Heavy'dan, Yunan ezgilerine, Türk Sanat Müziği'nden, özgün müziğe kadar geniş bir yelpazeye yayılan 5 müzisyenin bir araya gelmesiyle kuruldu.

Grubun romantik şarkı sözlerinin yazarı ve pek çoğunun da bestecisi olan Burak Canözer, aslında uluslararası etkinliklerde de sahne almış bir Hard'n Heavy müzisyeni.

14 yaşında elektrogitarla başladığı müzik serüveni onu 2001'de Almanya'da yapılan Wacken Open Air'e kadar taşıdı. Burak Canözer diğer müzik tarzlarında da var olabileceğini kanıtlamak adına Saklıkent ve Ufka Doğru enstrümantal albümlerini çıkardı.Canözer, Kuvars'ı kurmak için 2009'da harekete geçti ve üniversite müzik kulübünde birlikte çalıştığı gitarist Tayfun Yılmaz ve yine üniversite yıllarında aynı grupta çalan gitarist Cumhur Emre Öğütgen'in de kadroya katılımıyla Kuvars kuruldu.

Grubun dönem dönem değişen solistleri olsa da Burak Canözer'in aklı askerlik arkadaşı Mutlu Arı'da kaldı. Kurucuları arasında yer aldığı Yırtık Uçurtma grubu ile daha önce iki albüme imza atan Mutlu Arı, söz- müziği kendisine ait olan Çığlık isimli şarkısıyla da "Gitarın Asi Çocukları" albümünde yer aldı.

Cem Karaca, Erkin Koray, Moğollar gibi pek çok önemli müzisyenle aynı sahneyi paylaşan Mutlu Arı, kısa sürede grubun aradığı soundu da yanında getirerek Kuvars'a katıldı.

Grup, Mutlu Arı'nın da katılmasıyla birlikte Akdeniz ezgilerinden, Türk sanat müziğine, poptan alaturkaya kadar uzanan renklilikteki çizgisine kavuşmuş oldu. Klasik piyano eğitiminden sonra rock yapmaya devam eden baterist Arda Ünlüsoy'un katılımıyla birlikte, Kuvars kadrosu bugünkü halini aldı.

Konserlerine dokuz kişi olarak çıkan Kuvars'a sahnede, klarnette Koray Akgöz, kemanda Alice Juska, klavyede Tunç Akgün ve vokalde Ebru Ünal eşlik ediyor.

Albüm lansmanı Jolly Joker'de


Bu arada Kuvars, 19 Mart Salı günü Jolly Joker sahnesindeki yapacağı albüm lansmanıyla dinleyicileri ile buluşacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS