"El Macho ve Margo" CNN TÜRK'e konuştu

"El Macho ve Margo" CNN TÜRK'e konuştu

Hollywood'un son 20 yılına damgasını vuran Amerikan Latin kökenli Benjamin Bratt, 'Despicable Me 2'de karşımıza ´Eduardo ve El Macho´ karakterleriyle çıkıyor.

Sayısız televizyon dizisi ve sinema filminde rol alan aktörü NBC Network'te uzun yıllardır yayınlanan Law & Order dizisindeki Dedektif ´Rey Curtis´ rolü ile yakından tanıyoruz .

Bratt söze, "Ülkenize giden bütün arkadaşlarımın hepsi bana dünyada gidilecek ülkelerin başında Türkiye ve özellikle İstanbul diyorlar, tarihiniz, mimariniz, restaurantlarınız, kültürünüz hakkında çok güzel şeyler duyuyorum, en kısa zamanda ziyaret etmek istiyorum" diyerek giriyor.

Bize biraz seslendirdiğiniz roller olan ´Eduardo ve El Macho'yu anlatır mısınız, rollere nasıl hazırlandınız?

Öncelikle bu filmde olduğum için çok şanşlıyım diyebilirim, ortaya çok güzel bir iş çıktı, rollerime hazırlanırken Latin kökenli bir aileden geldiğim için aile fertlerimden Latin kültürümüzden örnekler aldım. Eduardo karakteri, daha çok eğlenmeyi, dans etmeyi seven enerjisini hayatının her anına yansıtmaya çalışan ama içerisinde çok başka bir kişiliğin saklı olduğu bir karakter. ´El Macho´ ise Eduardo´nun içinde gizli yaşayan, kötülük yapmayı seven diğer yüzü olarak karşımıza çıkıyor, daha sert tavırları daha sert ses tonu var.

 

'El Macho´yu seslendirirken yakın çevrenizdeki aile fertlerinden örnek aldığınız kişi oldu mu ?

Evet oldu diyebilirim, ´El Macho ´ karakterini çalışırken eşimin babasından biraz örnek aldım, sonra bunu eşime söyleyince bayağı bir tepkisi oldu, ama sonra işi tatlıya bağladık. Bakalım kayınpeder filmi seyredince neler söyleyecek .

Miranda Gosgrove'un Margo'suHollywood ´un son yıllardaki gözde ismi ´Miranda Gosgrove ´yine Despicable Me 2´deki ´Margo ´karakteri ile karşımızda .

Bize biraz animasyon filimleriyle diğer filimlerindeki rollerin farkından bahseder misin ?

Animasyon filmlerinde yaptığımız iş diğer filmlere göre çok farklı. Animasyon filimlerini hazırlarken seslendirme süresince bütün zamanımız küçük bir ses kayıt odasının içerisinde geçiyor. Yüz ifadelerimiz, o anki reaksiyonlarımız karaktere ses dışında yansımıyor. Daha sonra animasyoncuların seslerimizi bize hiç benzemeyen karakterlerin üzerine koyması ile ortaya yaptığımız iş çıkıyor .

Canlandırdığın ´Margo ´karakterini artık daha da büyümüş, genç kızlığa doğru geçiş yaparken, aynı zamanda romantik bir ilişki içerisinde gördük. Bunu biraz anlatır mısın ?

Margo artık büyüdü sorumlulukları arttı. Margo ´Guru´nun artık bir sevgilisi olmasını isterken kendisi de Antonio ile tanışıyor ve ondan çok etkileniyor. Antonio ona göre çok karizmatik, yakışıklı ve dans etmesini çok seven hayallerindeki erkek arkadaş. 

Steve Carell ile çalışmak nasıldı?

Steve işinde çok profesyonel ve aynı zamanda sette çok eğlenceli bir kişi. Steve ile birlikte daha önce de başka işlerde beraber çalıştık. Ancak 'Despıcable Me 2'de fazla bir arada olmadık. Çünkü herkes seslendirmelerini ayrı günlerde yapıyordu. Sadece genel sahnelerde bir arada olduk. Onun gibi büyük bir usta ile çalışmak çok güzeldi .

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS