MR gürültüsü yerine Ozan Doğulu

MR gürültüsü yerine Ozan Doğulu

Ozan Doğulu Alman Hastanesi için MR gürültüsünü aranje etti.

Ozan Doğulu, beyin MR’ına girenlerin kâbusu haline gelen cihaz gürültüsünü, MR işlemi boyunca dinlenebilecek bir müziğe çevirdi. Medya satınalma ajansı Mindshareve Alman Hastanesi’nin işbirliğiyle gerçekleşen proje, Alman Hastanesi’nde uygulanıyor.


Ünlü müzisyen Ozan Doğulu, beyin MR’ı cihazının yaydığı gürültüyü kullanarak, MR işlemi sırasında hastanın dinleyebileceği bir müzik üretti. Yavaş, orta ve hızlı olmak üzere üç ayrı versiyonu bulunan aranje, beyin MR’ına giren hastaları cihazın rahatsız edici gürültüsünden kurtaracak! Beyin MR’ı için MR cihazına alınan hastalar, kendilerine sunulan üç müzik tarzından birini seçerek, işlem süresini sıkılmadan atlatacaklar.

Kendisinin de birkaç kez MR’a girdiğini söyleyen Ozan Doğulu, “Kapalı bir ortamda dakikalarca, hem de kımıldamadan nasıl kalacağımı, o gürültüye nasıl katlanacağımı düşünüp kendi kendime stres yapardım” dedi. Doğulu, “Müzik konusunda dünya görüşüne sahip bir Türk insanı olarak MR’da geçirdiğimiz süre zarfında gürültüden rahatsız olmamızı engellemek için, manyetik alanın yarattığı sesle senkronize şarkılar yaptım. İstediğiniz müzik türüne göre üç alternatif seçebileceğiniz bu şarkılarla MR sırasında sizleri rahatsız eden bir uğultu yerine güzel notalar duyacaksınız” şeklinde konuştu.

Ozan Doğulu’nun beyin MR’ı nın yaydığı ses ile senkronize yaptığı bu şarkıyı dinlemek için http://www.bunesesi.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS