Yeni yüzüyle ailesini ziyaret etti

Yeni yüzüyle ailesini ziyaret etti

Türkiye'nin 5. yüz, ilk çene nakli yapılan Recep Sert, yeni yüzüyle ilk Kurban Bayramı'nı ailesiyle geçirmek için Bursa'nın İnegöl ilçesine geldi.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından 18 Temmuz'da yüz nakli yapılan Recep Sert, Kurban Bayramı'nı memleketinde geçirmek üzere ağabeyleri Güven ve Metin Sert ile İnegöl’deki evine geldi.

Recep Sert, basın mensuplarının görüntü almasına izin vermedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ve İnegöl Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzman Dr. Hayrettin Göçmen, enfeksiyon riski nedeniyle evde özel hazırlanan tek kişilik odada kalan Recep Sert’i ziyaret etti.

Göçmen, Recep Sert'i muayene ederek, iğnelerini yaptı.

Milletvekili Şahin, ziyaretin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin, Türk hekimliğinin ve tıp dünyasının son dönemde önemli yollar katettiğini vurgulayarak, Akdeniz Üniversitesi'ndeki doktorların Recep Sert'e de yüz nakli yaptığını hatırlattı.

Recep Sert'in, iyileşmesi üzerine bayram nedeniyle ailesinin yanına gönderildiğini belirten Şahin, "Biz de İnegöl  Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısıyla ziyaret ettik. Olur ya bir aksilik olursa bir an evvel müdahil olalım ve tedbirler konusunda hastanemiz hazırlıklı olsun diye. Hocam geldi, aileye iletişim bilgilerini de verdi. Biz buradan hastaneye nakli konusunda da kendisine gereken desteği vereceğiz. Hasta olmamasını diliyoruz. Buradan da sağ salim hastanesine gider" diye konuştu.

"Mutluyuz, sevinçliyiz"

Baba Cafer Sert ise "Mutluyuz, sevinçliyiz. Sayın vekilimiz geldi ziyaret etti. Vekilimize ve devletimize de teşekkür ediyorum. Bunlar devlet gücüyle yapılan bir şey. Recep birkaç gün kalacak. Ailece mutluyuz. Ameliyattan sonra görmüştük ama eve ilk defa geldi. Biz oğlumuzun yeni yüzüne oradayken görüp alışmıştık. Morali iyi, bizim moralimiz de iyi. Eşin, dostun ve devletin desteğiyle moral buluyoruz" dedi.

Muğla'da 17 Temmuz'da beyin ölümü gerçekleşen Polonyalı turist Andrzej Kucza'dan (43) alınan yüz ve çene, 18 Temmuz'da, temizlediği silahın ateş alması sonucu yüzünden yaralanan 27 yaşındaki Recep Sert'e nakledilmişti. Recep Sert, 91 gündür Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi görüyordu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS