Aziz Yıldırım: UEFA'nın cezası 2 yıl önce hazırlandı

Aziz Yıldırım: UEFA'nın cezası 2 yıl önce hazırlandı

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım Hürriyet gazetesine verdiği röportajda UEFA'nın verdiği cezanın iki yıl önce pazarlıklarla hazırlandığını söyledi.

Yıldırım, Ahmet Ercanlar'a verdiği röportajda "UEFA ve CAS süreci hukuk skandalıydı. Ellerinde poliz fezlekesinde yer alan tapelerin bir kaç satırından başka bir şey olmadan yargılama yaptılar. Ama zaten bu ceza iki yıl önce pazarlıklarla hazırlanmış bir cezaydı ve asıl vahim olan pazarlığı yapanların Fenerbahçeli olduklarını söyleyebilmeleri" dedi.

Yıldırın, "Sayın Başbakan'ın yaptığı vurgulara aynen katılıyorum" diyerek "Halktan gelen tartışılmaz olandır. Seçime girip girmeyeceğim konusu kimsenin haddi olamaz. Aday olup olmayacağımı açıklamasam da 15 ypıl başkanlık yapmış birine projen ne ya da Fenerbahçe için neler yapacaksın diye sormak saçma" şeklinde konuştu.

Aziz Yıldırım sezon sonu için futbol, basketbol, voleybol, atletizm, boks, kürek, yelken, yüzme ve masa tenisini kastederek 9 branşta şampiyon olacaklarını söyledi.

En büyük hayalinin kendi arması ve Türkiye ile ilgil ikonular dışında hiçbir spor dalında reklam almadan yarışan bir Fenerbahçe yaratmak olduğunu dile getiren Yıldırım, "Biz mali açıdan en büyük ve en güçlü kulübüz. Gençlere ahlak, erdem ve ülke sevgisinin değerini anlatmaya çalışıyoruz" diye konuştu. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS