Uluslararası turnuvada zafer Kahramanmaraş'ın

Uluslararası turnuvada zafer Kahramanmaraş'ın

Kahramanmaraş Belediyesi tarafından organize edilen 7. Uluslararası Kurtuluş Güreş Şampiyonası sona erdi.

7. Uluslararası Kurtuluş Güreş Şampiyonası’nda 62 puanla Kahramanmaraş Belediyespor birinci, 44 puanla Bulgaristan ikinci 38 puanla Adige Cumhuriyeti üçüncü oldu.


Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 93 yıldönümü kutlama etkinlikleri çerçevesince Kahramanmaraş Belediyesi tarafından organize edilen 7. Uluslararası Kurtuluş Güreş Şampiyonası Batıpark Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

ŞAMPİYONAYA 18 ÜLKEDEN 120 SPORCU KATILDI

Şampiyonaya 18 ülkeden 120 sporcu katıldı. Kıran kırana geçen şampiyonada 62 puanla Türkiye birinci, 44 puanla Bulgaristan ikinci 38 puanla Adige Cumhuriyeti üçüncü oldu.

Güreşlere Adıge Cumhuriyeti, Azerbaycan, Bulgaristan, Dağıstan, Gürcistan, Gresnedar, İnguş Cumhuriyeti, İran, Irak, Kırgızistan, Kırım Cumhuriyeti, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Maldova, Makedonya, Rusya, Ukrayna, Türkiye ve Yakutistan’dan 120 sporcu katıldı.

Güreşlere Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Kahramanmaraş Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Kabakcı, ile yaklaşık 2 bin güreşsever izledi.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, güreşlerde yaptığı konuşmada federasyon olarak Türk Güreşinin kalkınması ve dünyada hak ettiği yeri alması için uğraş verdiklerine işaret ederek: “Güreşçilerimizin yetişmesi adına bu tür organizasyonları çok önemli ve yerinde bir adım olarak görüyoruz. Bundan dolayı bu organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen başta Sayın Belediye Başkanımız Mustafa Poyraz’a ve ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Daha sonra söz alan Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz 150 kişilik güreş takımı kurduklarını ve takımlarının hem yıldız gençler de hem de büyükler de profesyonel liglerde mücadele ettiklerini ifade ederek, atasporumuz güreşe sahip çıktılarının altını çizdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS