Ömer Aşık: "Serbest atışlar mental bir sorun"

Ömer Aşık: "Serbest atışlar mental bir sorun"

Milli Basketbolcumuz ve Houston Rockets'ın yıldızı Ömer Aşık, Los Angeles'ta oynadıkları Clippers maçının öncesinde CNN TÜRK Los Angeles Temsilcisi Barbaros Tapan'ın sorularını yanıtladı.

Chicago Bulls'tan Houston Rockets'a geldin ve burada harika işlere imza atıyorsun seni Houston'da daha çok ön plana çıkaran ne oldu ?


Burada oyun içerisinde daha çok zaman alıyorum, takım olarak NBA'deki en genç takımız , ayrıca buradaki performans artışımda ilk beş başlamamın da önemi büyük.


Koçun Kevin McHale de NBA'de önemli bir center oyuncusuydu. Coach ile olan diyaloğun nasıl ?


Houston'a gelişimde önemli bir kişi kendisi, NBA'in gelmiş geçmiş en önemli uzunlarından birisi ,onun gibi bir koç ile çalışmanın bana çok şey katacağını biliyordum, sezon başından beri söylediği her şeyi yapmaya çalışıyorum ve ondan daha öğreneceğim çok şey var.


James Harden, Jeremy Lin gibi yıldız oyuncular katıldı seninle birlikte bu sene Houston´a. Onlarla olan arkadaşlığın nasıl ?


Hepimiz aynı yaş grubundan olan oyuncularız, bu yüzden takım içerisindeki arkadaşlığımız çok iyi, beraber her maçı kazanmak istiyoruz .


Houston'da efsane olmuş Sir Charles Barkley, senden Amerika'daki yorumculuğunu yaptığı kanallarda övgü ile bahsediyor, seni de birgün onun gibi bir efsane olarak görecek miyiz ?


Benim bunu söylemem şu an için çok erken. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum kendimi daha çok geliştirmem lazım.


Houston playoff´lar öncesinde sınırda duruyor, takımın playoff şansını nasıl görüyorsun?


Genç bir takım olduğumuz için bazen iyi bazen de kötü oynuyoruz , All Stars'da ara olacak, bundan sonra artık her maç için daha iyi konsantre olmalıyız. İnanıyorum ki bunu başarıp playoff´lara kalacağız.


Genellikle NBA'de center oyuncularının serbest atışlarda yaşadığı bir sıkıntı var bunu bazen sende de görebiliyoruz, bu konu ile ilgili olarak yaptığın özel bir çalışma var mı ?


Özel olmasa da bu hergün çalıştığım bir durum, ben bunu daha çok mental bir sorun olarak görüyorum, bazen iyi bazen kötü oluyor ama ortasını bulmaya çalışıyorum.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS