Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu süsleniyor

Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu süsleniyor

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Değerlendirme Komisyonu'nun İstanbul'u ziyareti öncesi Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu "İstanbul 2020" görselleriyle süsleniyor.

İstanbul 2020 Olimpiyat Adaylık kitabında judo ve eskrim müsabakaları için yer verilen Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu'nun dış cephesinin "İstanbul 2020" logosuyla giydirilmesi işlemi sürüyor.

IOC Değerlendirme Komisyonu'nun 25 Mart Pazartesi günü gerçekleştireceği ziyaret öncesinde salonun görsel anlamda daha güzel bir görünüme kavuşması için İstanbul 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları Adaylık Komitesi tarafından 2 Mart Cumartesi günü başlatılması planlanan çalışmanın, salonda geçen hafta sonu düzenlenen 6. Uluslararası Zihinsel Engelliler Spor Federasyonu Açık Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası nedeniyle bu haftaya ertelendiği bildirildi.

Salonun bir bölümü "İstanbul 2020" görseliyle giydirilirken, diğer cephelerde ise çalışmalar devam ediyor. Çalışma kapsamında geçici olarak çıkartılan Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu yazısı, milli atlet Alptekin ile ilgili doping iddiası üzerine, giydirilmesi tamamlanan bölüme öncelik verilerek yeniden asıldı.

Salondaki süsleme çalışmalarının kalan kısmı ise sürüyor. Bu arada, Olimpiyatevi ve Sinan Erdem Spor Salonu'nda da aynı çalışmaların yapıldığı kaydedildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS