Eurobasket'te grupların son günü

Eurobasket'te grupların son günü

2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda gruplarda son maçlar oynanacak.

2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda dört grupta beşinci maçlar tamamlanırken, D Grubu'nda İsveç'i 87-74 yenen A Milli Takım, ilk galibiyetini aldı.

Grubundaki ilk üç maçını yitiren milliler, İsveç'i 87-74 mağlup etti.

Bu gruptaki önemli karşılaşmada İtalya, Yunanistan'ı 81-72 yenerken, Finlandiya da Rusya'yı 86-83'lük skorla geçti.

D Grubu'nda puan durumu şöyle:

Takım Maç G Y Puan
1 İtalya 4 4 0 8
2 Yunanistan 4 3 1 7
3 Finlandiya 4 3 1 7
4 Türkiye 4 1 3 5
5 İsveç 4 1 3 5
6 Rusya 4 0 4 4

- A Grubu

A Grubu'nda Fransa, Ukrayna'yı 77-71 yendi. Ukrayna bu sonuçla ilk yenilgisini yaşadı.

Günün diğer karşılaşmasında Büyük Britanya, Almanya'yı 81-74 mağlup ederken, İsrail de Belçika'yı 87-69 yendi.

Bu grupta puan durumu şöyle oluştu:
Takım Maç G Y Puan
1 Fransa 4 3 1 7
2 Ukrayna 4 3 1 7
3 Belçika 4 2 2 6
4 B. Britanya 4 2 2 6
5 Almanya 4 1 3 5
6 İsrail 4 1 3 5

- B Grubu

Şampiyonada B Grubu'nda şu sonuçlar alındı:

Bosna Hersek-Makedonya: 62-54
Sırbistan-Letonya: 80-71
Litvanya-Karadağ: 77-70

Puan durumu:
Takım Maç G Y Puan
1 Litvanya 4 3 1 7
2 Litvanya 4 3 1 7
3 Letonya 4 2 2 6
4 Bosna Hersek 4 2 2 6
5 Makedonya 4 1 3 5
6 Karadağ 4 1 3 5

- C Grubu

C Grubu'nda ev sahibi Slovenya, zorlu bir mücadelenin ardından Hırvatistan'a 76-74 yenilerek ilk yenilgisini aldı.

Grupta İspanya, Polonya'yı 89-53, Çek Cumhuriyeti de Gürcistan'ı 95-79 mağlup etti.

Puan durumu:
Takım Maç G Y Puan
1 İspanya 4 3 1 7
2 Slovenya 4 3 1 7
3 Hırvatistan 4 3 1 7
4 Çek Cum. 4 2 2 6
5 Gürcistan 4 1 3 5
6 Polonya 4 0 4 4

- Grup maçları yarın tamamlanacak

Şampiyonada grup mücadelesi yarın oynanacak maçlarla tamamlanacak.

Son günün programı şöyle:

A Grubu:
15.30 Büyük Britanya-Ukrayna
18.45 Almanya-İsrail
22.00 Belçika-Fransa

B Grubu:
15.30 Letonya-Makedonya
18.45 Litvanya-Bosna Hersek
22.00 Karadağ-Sırbistan

C Grubu:
15.30 Gürcistan-İspanya
18.45 Hırvatistan-Çek Cumhuriyeti
22.00 Slovenya-Polonya

D Grubu:
15.30 Yunanistan-Finlandiya
18.45 İtalya-İsveç
22.00 Türkiye-Rusya

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS