THY Avrupa Ligi'nde rakipler belli oldu

THY Avrupa Ligi'nde rakipler belli oldu

THY Avrupa Ligi'nde temsilcilerimiz Anadolu Efes, Fenerbahçe Ülker ve Galatasaray Liv Hospital'ın rakipleri belli oldu.

Basketbol THY Avrupa Ligi'nde 2013-2014 sezonu grup ve eleme turu kuraları çekildi.

İspanya'nın Barcelona kentinde düzenlenen kura çekiminde, Türk temsilcilerinden Fenerbahçe Ülker (A), Anadolu Efes (B), Galatasaray Liv Hospital ise (C) grubunda yer alırken, kura çekimine eleme turundan katılan Banvit ise CEZ Basketball ile eşleşti.

- Rakipler

Fenerbahçe Ülker, THY Avrupa Ligi A Grubu'nda, Barcelona (İspanya), CSKA Moskova (Rusya), Budivelnik Kiev (Ukrayna), Partizan MT:S Belgrade (Sırbistan) ve JSF Nanterre (Fransa) ile karşılaşacak.

Anadolu Efes, THY Avrupa Ligi B Grubu'nda, Real Madrid (İspanya),  Zalgiris Kaunas (Litvanya), Brose Baskets (Almanya), Emporio Armani (İtalya) ve Strasbourg'la (Fransa) eşleşti.

Galatasaray Liv Hospital'ın THY Avrupa Ligi C Grubu'nda ise Olympiacos (Yunanistan), Montepaschi Siena (İtalya), Unijaca Malaga (İspanya), Stelmet Zielona (Polonya) ve Bayern Münih (Almanya) takımları yer alıyor.

Kura çekimine eleme turundan katılan Banvit ise Çek Cumhuriyeti'nden CEZ Basketball ile eşleşti. Tek maç eleme usulüne göre oynanacak karşılaşmaların ardından, gruplara yükselecek son ekip belirlenecek.

Avrupa Ligi'nde altışar takımın mücadele edeceği 4 grupta, gruplarında ilk 4 sırayı alan takımlar Top 16'ya yükselecek ve burada da 2 gruba ayrılarak mücadeleye devam edecek.

Çekilen kura çekiminin ardından gruplar şöyle oluştu:

A Grubu: Barcelona (İspanya), CSKA Moskova (Rusya), Fenerbahçe Ülker (Türkiye), Budivelnik Kiev (Ukrayna), Partizan MT:S Belgrade (Sırbistan), JSF Nanterre (Fransa)

B Grubu: Real Madrid (İspanya), Anadolu Efes (Türkiye), Zalgiris Kaunas (Litvanya), Brose Baskets (Almanya), Emporio Armani (İtalya), Strasbourg (Fransa)

C Grubu: Olympiacos (Yunanistan), Montepaschi Siena (İtalya), Unijaca Malaga (İspanya),Galatasaray Liv Hospital (Türkiye), Stelmet Zielona (Polonya), Bayern Münih (Almanya)

D Grubu: Panathinaikos (Yunanistan), Maccabi Electra (İsrail), Laboral Kutxa (İspanya), PBC Lokomotiv Kuban (Rusya), Kızılyıldız Telekom (Sırbistan), ön elemeden gelecek takım

Ön eleme turunda karşılaşacak takımlar ise şöyle sıralandı:

Pallacanestro Varese (İtalya) - EWE Baskets Oldenburg (Almanya) 

Lietuvos Rytas (Litvanya) - VEF RIGA (Letonya)

CEZ Basketball (Çek Cumhuriyeti) - Banvit (Türkiye)

Khimki Moskova (Rusya) - Telenet Ostend (Belçika)


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS