Cavcav Başkanlarla görüştü

Cavcav Başkanlarla görüştü

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı İlhan Cavcav son dönemde yaşanan gerginlikle ilgili Trabzonspor ve Kayserispor başkanlarıyla görüştüğünü söyledi.

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav başkanlığında seçilen Kulüpler Birliği Vakfı'nın yeni yönetim kurulunda görev dağılımı yapıldı.

Vakfın Esentepe'deki ofisinde yapılan yönetim kurulu toplantısında, 19 
Temmuz Cuma günü seçilen yeni yönetimde görev dağılımı gerçekleştirdi. Yapılan toplantıda başkan yardımcılığına Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan'ın, idari işlerden sorumlu genel başkan yardımcılığına ise Medical Park Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer'in getirildiği bildirildi.

Toplantının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan İlhan Cavcav, vakıf olarak yeni bir yapılanma içinde olduklarını belirterek, "Kulüpler Birliği Vakfı olarak Avrupa'da olduğu gibi bir yapılanmaya gitme mecburiyetimiz var. Bununla ilgili de planlamayı ve programlamayı yapabilmek için Bursaspor Kulübü'nden bir yetkiliyle mutabakat sağladık. O işleri de o arkadaşımız götürecek" şeklinde konuştu.

Yeni planlama konusunda yetkili kişinin eski Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Egemenoğlu olduğu bildirildi.

- Sağduyu çağrısı

Cavcav, Trabzonspor ve Kayserispor kulüpleri arasında yaşanan gerginlikle ilgili iki kulübün başkanlarıyla görüştüğünü vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Trabzonspor ve Kayserispor kulüp başkanlarıyla dün temasa geçtim. Bundan böyle bu beyanatlarına dikkat etmeleri gerektiğini söyledim. Kulüpler Birliği Vakfı olarak kulüpler arasındaki diyaloğu kardeşçe yürütmemiz lazım. Aksi halde seyircileri karşı karşıya bırakırız. Bu da Türk futbolu için oldukça acı olur. Başkanlar olarak kulüplerin yönetiminde geçici insanlarız. Bu bakımdan hem camialarımıza hem Türk futboluna hem de federasyonumuza birlik ve beraberlik içinde arka çıkmak durumundayız."

- "Demirören'e destek veriliyor"

Galatasaray Kulübü'nün önderliğinde, yabancı oyuncu sayısındaki kısıtlama nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'i görevinden almak için imza toplayacaklarının öne sürülmesiyle ilgili Cavcav, şunları kaydetti:

"Arkadaşlarımızın aldığı karara göre, Yıldırım Demirören'e destek veriliyor. Benim de 10 yabancı oyuncum var. Bu konuda Galatasaray mahkemeye müracaat etti ve karar bekleniyor. Oradan olumlu bir karar çıkması durumunda federasyonumuzun uygulamak mecburiyetinde olduğunu düşünüyorum."

İlhan Cavcav, toplantıda, vakfın daha önceki yönetimleri tarafından Galatasaray, Bursaspor ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor kulüplerine verilmesi gereken UEFA altyapı fonunun ödenmediğini dile getirerek, sözlerini şöyle tamamladı:

"UEFA'dan altyapı fonu olarak gelen ve Galatasaray, Bursaspor ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor kulüplerine verilmesi gereken 123'er bin euro para var. UEFA'ya bunu ödediğimizi beyan etmemiz gerekiyor. Bugüne kadar daha evvelki başkan arkadaşımız tarafından ödenmemiş. Bunun parası kasamızda mevcut. Bundan önce 17 kulübümüzden vakıf için üçer bin avro para kesilmiş. Bu paraların kesilmesi vakıf tüzüğüne göre mümkün değil. Bu parayı da kulüplerimize iade edeceğiz. Olumlu bir toplantı geçti. Dokuz kişilik bir icra komitesi var. Türk sporuna hayırlı olmasını diliyorum."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS