A Milli Takım sıfır çekti

A Milli Takım sıfır çekti

Avrupa Erkekler Şampiyonası'nda Türkiye, Fransa ile oynadığı son maçı 3-1 kaybetti. Milliler, bu sonuçla B Grubu sonuncusu olarak şampiyonadan elendi.

Türkiye ve Fransa, maça karşılıklı kötü servislerle başladı. Başa baş geçen mücadelede, hücumda Emin Gök ile sayı üreten A Milli Takım, güçlü ataklarla gelen Fransa'yı engelleyemeyerek, ilk teknik molaya 8-7, ikinci teknik molaya da 16-12 geride girdi. Milliler,  farkı 2 sayıya düşürse de (23-21) daha az hata yapan Fransa, ilk seti 25-21 kazandı ve 1-0 öne geçti.


İkinci sete iyi başlayan Fransa, ilk teknik molaya 8-5 önde girdi. Molayı iyi değerlendiren Fransa, ikinci teknik molaya 16-11 önde girdi. Mola sonrası toparlanan A Milliler, Earvin Ngapeth'in smaçlarını durdurmakta yetersiz kaldı. Fransa, ikinci seti de 25-23 kazanarak, durumu 2-0 yaptı.


Üçüncü sete iyi başlayan "Filenin Efeleri", ilk teknik molaya 8-5 önde girdi. Yorgunluk belirtileri gözlenen Fransa Milli Takımı, sahadaki beş oyuncusunu değiştirerek sorunu aşmaya çalıştı. Üstünlüğünü molanın ardından da devam ettiren A Milliler, ikinci teknik molaya da 16-12 önde girdi. Hücumda Kemal Kıvanç Elgaz ile etkili olan Milli Takım, bu seti 25-18 kazanarak, maçta durumu 2-1'e getirdi.


Dördüncü setin başında 4-2 öne geçen Fransa’yı yakalayan milliler, ilk teknik molaya 8-5 önde girdi. Molanın ardından Fransa skora denge getirirken (8-8), daha sonra iki takım da karşılıklı sayılar kazandı. Fransa, ikinci teknik molaya 16-15 önde girerken, milli takım, ilerleyen dakikalarda bir kez daha eşitliği sağladı (21-21). A Milli Takım son bölümüne kadar iyi götürdüğü seti, daha az hata yapan Fransa'ya verdi. Fransa, seti 25-23, maçı da 3-1 kazandı.


Fransa yenilgisiyle Türkiye, grup maçlarının ardından şampiyonaya veda etti. Fransa ise bu galibiyetle B Grubu'nu ilk sırada bitirerek direkt çeyrek finalde oynama hakkını elde etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS