Ozan İpek, Mersin'e kiralandı

Ozan İpek, Mersin'e kiralandı

Bursaspor'un kadro dışı bıraktığı Ozan İpek, sezon sonuna kadar Mersin İdmanyurdu'na kiralandı.

Bursaspor'da kadro dışı kalan ve uzun süredir çalışmalarını Antalya'da sürdüren Ozan İpek Bursa'ya geldi. 

Ozan'ın kendisine verilen 1 milyon 760 bin TL'lik cezanın kaldırılmasını, alacaklarının verilmesini ve takımda kalmaması durumunda transferi için kolaylık sağlanmasını istedi.

Bunun üzerine Başkan İbrahim Yazıcı önderliğinde  yönetim kurulu toplandı ve karar verildi. 

Bakan Zafer Çağlayan'ın da devreye girmesiyle Ozan İpek, Mersin İdman Yurdu'na kiralandı.

Bursaspor'dan resmi açıklama

Bursaspor Kulübü, son bir haftadır kamu oyunun gündeminden düşmeyen ve bugün Mersin İdmanyurdu'na sezon sonuna kadar kiraladığı Ozan İpek hakkında resmi açıklama yaptı.


Kulübün, Ozan İpek hakkında yaptığı resmi açıklama şöyle:

"Son 24 saat içerisinde sözleşmeli futbolcumuz Ozan İpek'in bazı yerel basın ve televizyon kanallarına yaptığı açıklama ve yorumlar dikkatle takip edilmiştir. Öncelikle kulübümüz; Sistem, karar ve davranışlarında hiçbir vakit kişisel düşünce ve mülahazalar ile hareket etmez. Bu anlamda değerli bir futbolcusunu ortada çok gerektirici nedenler bulunmadan asla gözden çıkarmaz.

Bu futbolcumuz hakkında kulübümüzce yapılan disiplin işlemleri, TFF Talimatları, sözleşme ve uygulama prensiplerine uygun, yani hukuk çerçevesinde icra edilmiştir. Altı çizilerek de belirtilmelidir ki; Tamamen teknik heyetimizin bilgisi ve koordinasyonu çerçevesindedir.

Futbolcumuz Ozan İpek hakkında teknik heyetimiz ve yönetimimiz, disiplin cezaları öncesinde tolerans sınırlarını defalarca zorlamış, çıkan sorunları her defasında aile içerisinde çözümler aranmıştır. Bu anlamda kendisini kazanmak adına tüm çaba ve özen dikkatle sarf edilmiştir. Ancak profesyonellerin uymak zorunda oldukları kurallar vardır ve şüphesiz kulübümüzün menfaat ve prensipleri her türlü düşüncenin üzerindedir.

Bu nedenle mevcut polemiklerden uzakta, futbolcumuz Ozan İpek konusunda bir yanda vazgeçilmez kulüp menfaat ve prensipleri, diğer yanda ise özellikle şampiyon kadroda emeği geçmiş bir evladımız olduğu da düşünülerek, kendisinin de menfaatleri ve gelecekteki sportif yaşamının gözetileceği, en uygun nihai kararın da kısa süre içerisinde verileceği hususu Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS