Aykut Demir resmen Trabzonspor'da

Aykut Demir resmen Trabzonspor'da

Trabzonspor, Gençlerbirliği'nden transfer ettiği Aykut Demir'le resmi sözleşme imzaladı.

İmza töreninde hazır bulunan Trabzonspor Futbol Genel Direktörü Ünal Karaman, Aykut Demir’i kadrolarına kattıkları için mutlu olduklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Aykut transferini gerçekleştiren Başkanımız nezdinde yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum. Çünkü herkesin peşinde koştuğu, almak istediği, hem insan olarak, hem de futbol yeteneği olarak üst düzeyde bir oyuncuyu bünyemize kazandırdılar. Bir başka teşekkürüm de Aykut’a. Çünkü bu transferde kulübümüz adına oldukça istekli oldu ve bir duruş sergiledi. İnşallah bundan önce gösterdiği yetenekleri, Trabzonspor Kulübü’nde, kendi şehrinde ve aşık olduğu renklerde de üzerine koyarak devam ettirecektir. Geçmişteki başarılarını daha da üst seviyeye çekerek, hem kendisini, hem de takımını üst noktalara taşımak için gayretlerde bulunacaktır.” 


Karaman, Aykut’un kağıt üzerinde görünen sözleşmesi 5 yıllık olduğunu da belirterek, “Biz Aykut’u gönülden Trabzonspor’a imza atmış gibi düşünüyoruz. İnşallah futbol hayatının son noktasına kadar Trabzonspor’un içerisinde olacaktır” dedi.

Yeni transfer Aykut Demir ise büyük bir camiaya geldiğinin farkında olduğunu vurgulayarak, “Ben Trabzonluyum. Bu gurur verici bir durum. Burada uzun yıllar hizmet etmeye hazırım. Trabzonspor hedefi olan bir kulüp. Son sezon biraz daha düşük bir performans sergilese de her yıl şampiyonluğa oynayan bir kulüptür. Ben de hedefleri olan bir oyuncuyum. İnşallah Trabzonspor’umuzu eski özlenen yıllarına döndürmek için elimden gelen tüm gayreti göstereceğim. Başarılı olacağıma da inanıyorum. Yeni hocamızla inşallah güzel günler bizi bekleyecek" diye konuştu.

Aykut’a, geçmişte Trabzonspor’a transferinin gerçekleşmediğinin hatırlatılması üzerine ise, defans oyuncusu şu ifadeleri kullandı:

“Trabzonspor her zaman benim için kapısını açık bıraktı. Avrupa’da doğup büyüdüğüm için biraz daha süre istemiştik. Doğru zamanı bulmak önemliydi. Şu anda en doğru zamanın olduğunu düşünüyorum. Gençlerbirliği’nde 4 yıldır iyi performans sergilediğime inanıyorum. Şu anda 24 yaşındayım ve tam kıvamındayım ve Trabzonspor’a da en güzel kıvamda geldiğimi düşünüyorum. Bundan sonrada üstüne koyarak, hem Trabzonspor adına hem de kendi adıma başarılı oluruz diye ümit ediyorum.”

Komando lakabından gurur duyduğunu da vurgulayan Aykut, “Komando lakabıyla ilgili bir anım yok ama yapım ve karakterim gereği disiplin üzerinde çok dururum. Arkadaşlarım bu lakabı bana Gençlerbirliği’nde taktılar. Çalışmayı çok severim. Biraz da milliyetçi duygularım kabarık olduğu için bana bu lakabı taktılar, bende bundan gurur duyuyorum” dedi.

Aykut, rekabete hazır olduğunu da ifade ederek, “Rekabet bence güzel bir şey. Rekabet bir futbolcuyu her zaman ileriye götürür. Takımda rekabet olacak. Bende kendime çok güveniyorum, o konuda sıkıntı olmaz. Tabi ki hocanın taktiri. İyi olan, çok çalışan oynayacaktır. Bu her yerde böyledir. Tabi ki son kararı hoca verecektir. Takım için kimi uygun görürse oynatacaktır. Ama rekabet iyidir” şeklinde konuştu.

Taraftarlara ve takım arkadaşlarına kendisine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür eden Aykut, açıklamalarını şöyle tamamladı:

“Trabzonspor taraftarı bir başkadır. Bizde küçüklüğümüzde Trabzonspor’u tutmuşuzdur. Profesyonel olduktan sonra mecburen oynadığın ve ekmeğini yediğin takıma hizmet ettiğin için olay farklılaşıyor. Trabzonspor renkleri ile büyüdüm. O zaman Ünal hocam, Hami hocam takımın formasını giyiyordu. Bizde hayranlıkla izliyorduk onları. Şimdi biz buradayız. İnşallah Trabzonspor taraftarı her zaman yaptığı gibi bize gereken desteği verecektir. Takım arkadaşlarımın hepsi çok sıcak kanlı ve çok iyi karşıladılar beni. Hepimiz profesyoneliz ve buranın ekmeğini yiyeceğiz. Ondan dolayı birlik beraberlik ve uyum içerisindeyiz”

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS