Muhammed: Barcelona'da kalsaydım...

Muhammed: Barcelona'da kalsaydım...

Beşiktaş'ın genç futbolcusu Muhammed Demirci, "10 yaşındayken gittiğim Barcelona'da kalsaydım daha iyi yetişeceğim kesindi" dedi.

Beşiktaş'ın 1 Temmuz'da başladığı Almanya kampının 10. gününde Siyah Beyazlı takımın genç futbolcuları Necip Uysal ve Muhammed Demirci basın mensuplarının sorularını yanıtladılar.

Yerel saat ile 14.00'da başlayan ve kamp yapılan Berlin'in Bad Saarow bölgesindeki Arosa Otel'de gerçekleşen toplantıda ilk olarak Necip Uysak kamp hakkında değerlendirmelerde bulundu. Necip, geçen sezon ortaya koyduğu performans hakkında şunları söyledi:

"İlk kampımızın son günlerini yaşıyoruz. Yarın, hazırlık maçı için Hamburg'a gideceğiz. Ben ameliyat olduğum için takımdan ayrı çalıştım. İstanbul'da yapılacak kontrollerimin ardından takımla çalışmaya başlayacağım. Yeni arkadaşlarımız ile de kaynaşmamız için iyi bir kamp dönemi geçirdik. Umarım ikinci kampımız da bu şekilde geçer. Beşiktaş her sezon şampiyonluğa oynar. Geçen sezon da şampiyonluk için mücadele ettik. Kendi hatalarımız nedeniyle yaşadığımız puan kayıpları olmasaydı belki geçen sezon şampiyonluğu kucaklayabilirdik. Bu sezonda da şampiyon olmak için elimizden geleni yapacağız. Geçen sezona iyi başlamıştım. Ancak sezon içinde geçirdiğim sakatlıklar sürekli oynamama engel oldu. Yaşadığım sakatlıklar nedeniyle performansımın üstüne koyamadığımın da farkındayım. Bu sezon en iyi Necip'i izlettirmek için elimden geleni yapacağım."

Muhammed Demirci ise kamp dönemi ve performansı hakkında şunları söyledi:

"İlk kamp döneminin sonuna geldik. Kamp dönemi benim ve takım arkadaşlarım açısından olumlu ilerliyor. Geçen sezon öncesi de iyi bir kamp geçirmiştim ve fazla forma şansı bulmayı bekliyordum, ancak olmadı. Teknik direktörümüzün kararına saygı duyuyorum. Umarım bir sakatlık olmadan buradan ayrılırız. Ben de her sezon öncesi beklentilerin farkındayım. Bana bu sorular her dönemde geliyor, benden patlama beklentisi içinde olan sorular geliyor. Bunlar normal ama ben de elimden geleni yapıyorum. Bu sene yine elimden geleni yapacağım. Kadromuz geniş. Forma şansı geçen sezonlara göre daha zor, ancak yavaş yavaş forma şansı bularak kendimi kanıtlamak istiyorum artık."

Beşiktaş'ın altyapısında yetişen Necip, altyapıdan yetişen oyunculara daha fazla sahip çıkılması gerektiğinin altını çizdi.
"Alt yapılardan yukarıya çıktığınızda ve size şans verildiği zaman performansınız iyi değilse gelişimizin tamamlanamıyor. Devamlı arkamızda durulursa eğer daha iyi performanslar sergileyebiliriz. Durulsa Beşiktaş'ın altyapısında iyi futbolcular var. Eğer destek verilirse bir çok isim A takıma çıkabilir."

Necip, yeni teknik direktörleri Bilic hakkında şu ifadeleri kullandı:

"Bilic iyi bir teknik adam. Bizimle sürekli konuşuyor. Konuşması ve tavırları ile bizimle çok iyi iletişim kuruyor. Hem futbol, hem de futbol dışı konularda konuşuyoruz. Kendisi ile başarılı olacağımıza inanıyorum."

Muhammed de, Bilic'in takımdaki her futbolcuyla aynı şekilde davranmasını olumlu ve sempatik bulduğunu belirtirken, 10 yaşında 10 gün antrenmanlara çıktığı Barcelona'da kalmaması ile ilgili pişmanlık yaşayıp yaşamadığı sorusuna şu cevabı verdi:

"10 yaşında Barcelona'ya gitmiş ve 10 gün orada kalmıştım. Benim o dönemde düşüncelerimin fazla önemi yoktu. Bana karar verme şansı verilseydi, doğru kararı verip veremeyeceğimden de emin değilim. Kısmet buymuş demek lazım. Barcelona'da kalsaydım daha iyi yetişeceğim kesindi. Ancak pişman değilim, ama orada eğitim almak isterdim. İnsanların beni neye göre birilerine benzettiğini de bilmiyorum. Daha oynayamadan beni birilerine benzetiyorlar. Bu baskı oluşturmuyor, ama beni mutlu da etmiyor. Ben genç ve altyapıdan gelen bir futbolcu olduğum için 5-10 dakika oyuna girip, kendimi kanıtlamam bekleniyor. Bu zor bir durum."

Muhammed son olarak, Beşiktaş'a transferi gündemde olan Ronaldinho'nun tek idolü olduğunu ve Ronaldinho'nun transferinin kendisini mutlu edeceğini söyledi. Genç futbolcu, "Kesinlikle tek favorim Ronaldinho'dur. Takıma gelmesini çok isterim. Ondan öğreneceğim çok şey var" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS