Ünal Aysal'dan TFF'ye istifa çağrısı

Ünal Aysal'dan TFF'ye istifa çağrısı

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) istifa çağrısında bulundu.

Aysal, Galatasaray Adası'nda gerçekleştirilen divan kurulu toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

TFF'nin yabancı futbolcu sınırlamasıyla ilgili kararını kesinleştirmesinin ardından bazı kulüplerin seçime gidilmesi için çalışmalara başladığı yönündeki sorular üzerine Aysal, asıl beklentilerinin TFF yönetiminin istifası olduğunu kaydetti.

Ünal Aysal, TFF Mali Genel Kurulu öncesi bazı kulüplerin eski federasyon başkanlarından Haluk Ulusoy'la görüştüğü ve imza toplayarak seçime gidilmesini sağlamaya çalıştıklarının belirtilmesi üzerine, şunları söyledi:

"Bizim federasyondan şu andan sonra bir tek beklentimiz var. O da günün şartlarını değerlendirerek bir an evvel istifa etmeleri. Yoksa imza toplanarak falan gitmeleri, değişik alternatifler olarak görülür. İlk hareketi federasyondan bekliyoruz. Tahmin ediyoruz ki, federasyonun bize böyle bir borcu var"

Aysal, ismi gündeme gelen Haluk Ulusoy'a destek verip vermeyecekleri konusunda ise, "Yönetim olarak oturup karar vermemiz lazım. Bu konudaki stratejilerimizi henüz tam tespit etmedik. Galatasaray öyle çabuk karar verip, sonra vazgeçen bir camia değil. Biz her şeyi ince eleyip sık dokutuktan sonra kararlar alıyoruz. Önümüzdeki günlerde herhalde bu konuyla ilgili bir bildiri yayınlarız" ifadelerini kullandı.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören'le görüşmesi sonrası yaptığı ılımlı açıklama ve ardından kararda bir değişiklik olmaması konusunda da Aysal şunları söyledi:

"Federasyon deyince sadece bir başkanı düşünmeyin. Federasyon büyük bir kurum. Orada başkan da, yönetim kurulu üyeleri de var. Biz başkanın kimlerden etkilendiğini ve bu karara nereden katıldığını bilemiyoruz. Öğrendiğmiz vakit, direkt muhataplarımızı bulacağız" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS