Selçuk İnan 4. yıldızı istiyor

Selçuk İnan 4. yıldızı istiyor

Galatasaray'ın milli futbolcusu Selçuk İnan, "İki sene şampiyon olduk. Bunu 3'e çıkararak, 4. yıldızı takmak hedefimiz" dedi.

İngiltere Futbol Federasyonu'na ait St. George's Park Ulusal Futbol Merkezi'nde yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Galatasaray'ın orta saha oyuncusu Selçuk İnan, antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Yoğun bir kamp dönemi geçirdiklerini belirten Selçuk, "Aslında her sezon başında aynı şeyi söylüyoruz. Her sene daha zor geçecek diye düşünüyoruz. Bence bu sene daha da zor geçecek. İki sene şampiyon olduk. Bunu 3'e çıkararak, 4. yıldızı takmak hedefimiz. Çok zor olacağını biliyoruz. Ama en iyi şekilde çalışıp bu sene yine ipi göğüslemek istiyoruz" diye konuştu.

28 yaşındaki futbolcu, Fenerbahçe'nin Avrupa kupalarında mücadele edememesi halinde Galatasaray'ın şampiyonluk yarışında işinin zorlaşıp zorlaşmayacağı yönündeki bir soru üzerine şöyle konuştu:

"Aslında ben bu görüşlere katılmıyorum. Avrupa'da maç yapmak Türkiye'yi etkiliyor ya da etkilemiyor diye konuşmak bence yersiz. Bazen UEFA Avrupa Ligi'nde ya da Şampiyonlar Ligi'nde aldığınız bir galibiyet gerçekten sizi çok iyi motive edebiliyor ve devamında bir seri yakalayabiliyorsunuz. Yorgunluk açısından, fiziksel açıdan baktığınızda tabii ki etkiliyor olabilir. Ama Beşiktaş, Fenerbahçe, Trabzonspor ya da Anadolu kulüpleri zaten çok güçlüler, UEFA'da olup olmamaları önemli değil. Bizi her türlü zorlayacaklarını düşünüyorum ben açıkçası. Çünkü çok iyi transferler yaptılar. Bu sene çok farklı geçecek diye düşünüyorum."

- "Öncelikli hedefim şu an için ligi kazanmak"

Yabancı sınırlamasının yerli futbolcuları çok etkileyeceğini düşünmediğini ifade eden Selçuk, "İsterse yabancı sayısı serbest bırakılsın, biz zaten Türk oyuncular olarak kendimize güveniyoruz. Eğer bizden iyisi gelecekse, buyursun gelsin oynasın, hepimiz öyle düşünüyoruz. Ama şöyle de bir şey var aslında ortada, eğer yabancı getiriyorsanız hakikaten Türk oyunculardan iyiyse, Türk oyunculara bir şey katacaksa, buyursun gelsin" değerlendirmesinde bulundu.

Türk futbolcuların yeteneklerinin farkında olduğunu dile getiren Selçuk, kendilerine güvendiklerini ve hiçbir çekincelerinin bulunmadığını söyledi.

Milli futbolcu "Avrupa'da mı başarılı olmak istersin, ligde şampiyonluk mu?" şeklindeki soruya, "Şampiyonlar Ligi kupası olacaksa onu tercih ederim tabii ki. Önce Şampiyonlar Ligi'nde, Avrupa'da istikrarlı olmamız gerekiyor, oranın takımı olmamız gerekiyor. Bunu da sağlamak için önce şampiyon olmanız gerekiyor, bunun da farkındayız. O yüzden benim kişisel, öncelikli hedefim şu an için ligi kazanmak. Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde de gidebildiğimiz yere kadar gitmek" yanıtını verdi.

Selçuk, takım kaptanlığıyla ilgili soru üzerine de "Zaten takımın kaptanları belli, Sabri, Hakan Balta, ondan sonra ben takıyorum pazubandı. Aramızda gerçekten çok iyi bir arkadaşlık var, sizin de gördüğünüz gibi. Böyle bir takımda oynadığımız için çok şanslıyız hepimiz. Herkes birbirini çok seviyor, çok saygı duyuyor. Bunu da devam ettirip, hep beraber başarılar yakalayacağız inşallah" ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS