Frey'in aklını Şampiyonlar Ligi çeldi

Frey'in aklını Şampiyonlar Ligi çeldi

Fransız kaleci Sebastian Frey'in menajeri Erk Toros, Bursaspor'un UEFA Şampiyonlar Ligi'ne katılma olasılığı, kentin güzelliği ve taraftarların coşkusunun, transferi kolaylaştırdığını söyledi.

Toros, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bursaspor Kulübü Başkanı Erkan Körüstan, İkinci Başkan Rıdvan Şen ve İcra Kurulu Üyesi Serkan Sabuncuoğlu'nun, Almanya'nın Münih kentinde dün görüştüğü Frey ile her konuda anlaşarak transferi sonuçlandırdığını söyledi.

Frey'in, Fransa'nın son dönemde yetiştirdiği en önemli kalecilerden biri olduğunu vurgulayan Toros, Cannes, Inter, Verona, Parma, Fiorentina ve Genoa takımlarının formalarını başarıyla giydiğini anlattı.

Ona Bursaspor'un transfer teklifini ilettiklerinde hemen Türkiye ve Bursa hakkında geniş bir araştırma yaptığını dile getiren Toros, şöyle konuştu:

"Frey'e, Türkiye ve Bursa hakkında oldukça geniş bilgiler verdik. 
Bursaspor'un Şampiyonlar Ligi'ne gitme olasılığı, Bursa şehrinin güzelliği ve taraftarın coşkusu, Frey'in transferini kolaylaştırdı. En önemlisi, Bursaspor Kulübü Başkanı Erkan Körüstan ile İkinci Başkan Rıdvan Şen ve İcra Kurulu Üyesi Serkan Sabuncuoğlu'nun ilgisinden çok etkilendi. Bu transferi Frey gerçekten çok istedi. Hatta ilk görüşme öncesi Frey, yaklaşık 20 Türkçe kelime ezberledi. Başkan Körüstan ve yanındakileri de Türkçe kelimelerle karşıladı. Bu da Bursaspor yöneticilerini etkiledi. Kendisi, Türkiye'de çok başarılı olacağına inanıyor."

Toros, Fransız kalecinin, coşkulu Bursaspor taraftarlarının önüne çıkmak için sabırsızlandığını sözlerine ekledi.

Sağlık kontrolünden geçtiler

Bursaspor'un yeni transferleri Sebastian Frey ile Renato Civelli bugün Innsbruck'ta sağlık kontrolünden geçtiler.  
Doktor Osman Uçar tarafından yapılan ve yaklaşık iki saat süren kontroller sonrasında sporcuların aldıkları sağlam raporları Türkiye Futbol Federasyonu'na gönderilecek. Frey ve Civelli'nin lisansları çıkartılacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS