Tolga Zengin resmi imzayı attı

Tolga Zengin resmi imzayı attı

Beşiktaş'ın yeni transferi kaleci Tolga Zengin resmi sözleşmeye imza attı.

Kulüp binasında İkinci Başkan ve İcra Kurulu Başkanı Ahmet Nur Çebi ve Genel Sekreteri Metin Albayrak ile biraraya geldi.

Ahmet Nur Çebi ve Tolga Zengin, resmi sözleşmeye imzalarını attı. İmzaların atılmasının ardından Genel Sekreter Metin Albayrak'ın da katılımıyla hatıra fotoğrafı çekildi.

Tolga Zengin, imza töreninden önce havalimanında BJK TV'nin sorularını yanıtladı.

Zengin, şunları söyledi:

"Öncelikle hem Trabzonspor’a hem Beşiktaş’a hem de benim için hayırlı olsun. Biraz zor bir ayrılık oldu ama neticesinde insan hayatında böyle şeyler yaşıyor. Mutluyum; inşallah yarın takım ile birlikte kampta olacağım.

İstendiğim bir yere geldim; hem beni benimseyen hem de benim benimsediğim bir camiaya geldim. İki taraf için de hayırlı olur inşallah...

Transfer sürecimde yanlış bilgilerden dolayı biraz sıkıntı oldu. Ben bu sürece hiç müdahil olmadım zaten... Hem Trabzonspor kaptanlığı yapmış hem de Beşiktaş’a tranfer olan bir oyuncuya yakışmazdı.
Ayrılışım her iki kulübe de yakışır şekilde olmalıydı, öncelikle bana yakışmalıydı. Kulüplerin kendi aralarında olan konulardı onlar, kendi aralarında konuşup anlaştılar. Sıkıntılı olmadı aslında, ama bazı sebeplerden dolayı transfer süreci biraz uzadı. Önemli olan sonunun güzel ve hayırlı olması.

Önümüzdeki sezon her şeyden önce yeni bir hoca var, yeni bir mantalite var... Oyuncular zaten hocayı benimsemiş durumda. Kaleciler açısından baktığım zaman gerçekten de çok iyi bir kaleci hocası var.

Söylediğim gibi güzel günler göreceğiz. Hedefleri olan bir kulübe geldim. Bu hedefin de ne olduğu bellidir, onun aşağısı da başarı değildir. Arkadaşlarımla beraber bu hedefleri gerçekleştirmeye çalışacağız."

Transfer detayları KAP'a bildirildi

Trabzonspor'dan 2. 750. 000€ +KDV karşılığında Beşiktaş'a transfer olan Tolga Zengin'e siyah beyazlılar 3 yıl için toplamda 3 MİLYON 750 BİN EURO ÖDEYECEK

MİLLİ KALECİ

- 2013-14 sezonu için 1.200.000 avro garanti ve 12.000 avro maçbaşı ücreti,
- 2014-15 sezonu için 1.250.000 avro garanti ve 12.000 avro maçbaşı ücreti,
- 2015-16 sezonu için 1.300.000 avro garanti ve 12.000 avro maçbaşı ücreti

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS