İşte Bursaspor'un borcu!

İşte Bursaspor'un borcu!

Bursaspor Kulübü Başkanı Erkan Körüstan, "Kulübümüzün şu an için yaklaşık 25 milyon TL açığı var. Sezon sonuna kadar bu açığı kapatmaya çalışacağız" dedi.

Bursaspor Divan Kurulu toplantısı, Başkanlık Kurulu Başkanı Kadir Şankaya'nın başkanlığında Sheraton Otel'de yapıldı. Toplantıda, kulübün yeni transferleri, takımın durumu ve kulübün ileriye dönük çalışmaları görüşüldü. Bursaspor Kulübü Başkanı Erkan Körüstan, toplantıda yaptığı konuşmada, mayıs ayında başkan İbrahim Yazıcı'nın ani vefatının ardından kulübün olağanüstü genel kurulunun yapıldığını, bu genel kurulda delegelerin teveccühü ile göreve seçildiklerini söyledi.

Yönetim kurulu olarak göreve gelir gelmez teknik direktör Hikmet Karaman ile bir görüşme gerçekleştirdiklerini dile getiren Körüstan, "Hocamıza hedeflerimizi anlattık. Kendisi de bizimle aynı düşüncede olduğunu söyledi. Biz de güvenerek kendisine takımı teslim ettik" diye konuştu.

Körüstan, yeni sezonda çok fazla kulvarda mücadele vereceklerini, buralarda başarılı olmak için de kaliteli oyuncuları transfer etmeye gayret gösterdiklerini dile getirerek, "Yönetim kurulu olarak Bursaspor'un başarısı için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Sezon sonunda da belirlediğimiz hedefe ulaşmaktan başka düşüncemiz yok" ifadelerini kullandı.

Frey, Civelli ve Taiwo'nun alacağı ücret

Yeni sezon öncesi takıma önemli transferler yaptıklarını kaydeden Körüstan, bunun yanı sıra birçok Avrupa takımının takibinde olan 16 yaşındaki golcü Enes Ünal'ı da profesyonel yaparak kadroya dahil ettiklerini bildirdi. Körüstan, hiçbirine bonservis bedeli ödemedikleri yeni yabancı transferlerden kaleci Frey'in 1 milyon 300 bin, Civelli ve Taiwo'nun da 1 milyon 250'şer bin avro yıllık ücret alacaklarını ifade etti.

Kulüpte mali denetleme

Yönetim kurulu olarak olağanüstü genel kurul öncesinde şeffaf ve denetlenebilir Bursaspor projesini vaad ettiklerini hatırlatan Körüstan, bu doğrultuda uluslararası bir bağımsız denetim firmasıyla anlaşma yaptıklarını söyledi. Körüstan, firma yetkililerinin kulüpte 2 yıl geriden gelerek denetimler yapacağını ve sonrasında bir rapor hazırlayarak kendilerine sunacağını belirterek, şunları kaydetti:

"Rapor bize teslim edildikten sonra bunları kulübümüzün yayın organlarında paylaşacağız. Daha önce 'kulübümüzün borcu yok gibi' söylemler vardı. Ancak denetimler başlayınca borçlarımızı da görmeye başladık. Kulübümüzün şu an için yaklaşık 25 milyon TL açığı var. Sezon sonuna kadar bu açığı kapatmaya çalışacağız. Bunları yaparken yönetim kurulu olarak faaliyetlerimiz de sürüyor. Bu sene 50. kuruluş yıldönümümüz. Biz de 50. yılımızda evimizde oynayacağımız tüm maçları taraftarımızın önünde dolu tribünler önünde oynamak istedik ve çok cazip fiyatlarla kombinelerimizi satışa çıkarttık. Taraftarımız şu ana kadar 20 bin kombine bilet satın aldı. Bu konuda herkese çok teşekkür ediyoruz. Sadece açık kale arkası tribününde çok az sayıda kombinemiz kaldı. Onları da satalım ki burada misafir takım tribünlerine istediğimiz fiyat uygulamasını yapalım. Oradaki kombineler bitmeden farklı fiyat uygulayamıyoruz."

Körüstan, olağanüstü genel kurulda Bursaspor Kulübü üyeliğinin dışında başka bir kulübe üye olan delegelerin üyelikten çıkarılması yönünde aldıkları kararın ardından çok sayıda üyenin istifa ettiğini bildirerek, bunların arasında kurucu üyelerden Cemal Dik'in de bulunduğunu, kendisinin Dik'in istifasını kabul etmeyeceğini söyledi.

Bursaspor Kulübü Genel Direktörü Ayhan Barışıcı da toplantıda takımın son durumu hakkında üyelere bilgilendirmede bulunurken, bazı divan üyeleri de söz alarak görüşlerini dile getirdi.

Toplantının ardından divan kurulu üyelerine aynı otelde iftar yemeği verildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS