Köristan'tan Taye Taiwo özrü

Köristan'tan Taye Taiwo özrü

Bursaspor'un Milan'dan transfer ettiği defans oyuncusu Taye Taiwo'ya bir kereye mahsus olmak üzere 500 bin avro imza ücreti ödendiği bildirildi.

Kulübün resmi internet sitesinden açıklama yapan Başkanı Erkan Körüstan, önceki günlerde yapılan divan kurulu toplantısının Bursaspor Kulübü için son derece verimli geçtiğini ve toplantıda yapılan samimi eleştirilerin önemli olduğunu ifade etti.

Divan Kurulu üyelerinin, transferlerle ilgili olarak yapılan açıklamalar nedeniyle kendisine teşekkür etmelerinden dolayı da mutlu olduğunu belirten Körüstan, şunları kaydetti:

"Divan'ın heyecanlı atmosferi içinde transfer konusunda açıklama yaparken Taiwo ve Civelli transferlernin her ikisinin de rakamları yanlışlıkla 1 milyon 250 bin avro olarak açıklandı. Civelli için bu rakam doğrudur fakat Taiwo ise 1 milyon 200 bin avro ve ayrıca bir kereye mahsus olarak 500 bin avro imza bedeli almıştır. Yapılan bu karışıklıktan dolayı özür dilerim." Körüstan, çift üyeliklerle ilgili yapılan tartışmalara da değinerek, şöyle devam etti:

"Yönetime geldiğimiz 40 günlük süre zarfında Bursaspor Kulübü'nün menfaatleri ve yasal çerçeve içinde hareket ettik. Genel kurulda alınan karar gereği kulübün hukuken yapması gereken tüm işlemleri eksiksiz olarak yerine getirdik. Herhangi bir başka kulübe üyeliği bulunmayan ve Bursaspor Kulübü'nün kurucu üyelerinden olan Cemal Dik' in "Genel kurulda alınan kararın insan haklarına aykırı olduğu gerekçesiyle" istifa etmesi kabul edilemez. Yönetime gelirken vaat ettiğimiz yeni tüzük çalışması zaten yapılacak. Bu konuda herkesin sabırlı olması gerekir."

Kulübün mayıs 2014 tarihine kadar olan bütçesinin yaklaşık 25 milyon lira açık verdiğine işaret eden Körüstan, "Divan kurulunda belirtmiş olduğum rakam tamamen doğrudur. Yönetim olarak bu açığı kapatmak ve ek gelir kaynakları yaratabilmek için yoğun bir çaba sarf ediyoruz" ifadesini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS