Daum'dan 2 yıllık imza

Daum'dan 2 yıllık imza

Bursaspor'un yeni teknik direktörü Christoph Daum Özlüce Tesisleri'nde düzenlenen törenle 2 yıllık mukaveleyi imzaladı.

İmza törenine İkinci Başkan Rıdvan Şen, divan kurulu üyeleri ve yeşil beyazlı taraftarlar katıldı. Taraftarlar Daum'u tezahüratlarla karşıladı. İkinci Başkan Rıdvan Şen, "Daum'a Bursaspor'u tercih ettiği için yönetim kurulu adına teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi. 

Konuşmasına Türkçe, "Bugün burada çok mutluyum" diyerek başlayan Teknik Direktör Christoph Daum sözlerini şöyle sürdürdü:

"Konuşmalarıma Almanca devam etmek istiyorum. Herhangi yanlış anlamaya sebebiyet vermemek için. Burada Bursaspor ailesi, yönetim kurulu, oyuncularımız hepsini teker teker tanıyacağım. Bu aileye katkı sağlamak için elimden gelenin en iyisini yapacağıma inanıyorum. Türkiye benim ikinci vatanım. Bunda hiçbir zaman değişiklik olmadı. Bu sözleşmenin oluşma süreci çok kısa bir zaman içinde oldu. Sözleşmeyi sonuçlandırdıktan sonra benim üzerime düşen görev en kısa sürede bilgileri toplamak. Ve biran öcne işime başlamak olacak. Benden önceki antrenör arkadaşıma da bundan sonraki kariyerinde başarılar dilerim." 

"O DUVAR SİZLERSİNİZ"

Taraftara seslenen Daum, "Daha önceden Bursaspor taraftarını biliyorum. Ama bundan sonra aile olarak hareket edeceğimiz için taraftarın yarattığı atmosferi fantastik bir şekilde görmek istiyorum. Biz bir bütün olmalıyız. İnsan sırtını duvara dayar. Ben burada sırtımı duvara dayıyorum ve o duvarın sizler olduğunu hissediyorum. Benim prensibim anlatmaktan daha fazla sahada işimi yapmak. Çok fazla lafı uzatmadan sahaya dönmek istiyorum. Herkesin beni kalben karşıladığını görüyorum. Burada bulunan herkese teşekkür etmek istiyorum. Söz veriyorum, elimden gelenin en iyisini yapacağım" dedi.

Konuşmalar sonrasında taraftarlar Daum ile fotoğraf çektirdi.  

Öte yandan Daum'un yardımcılarının daha sonra açıklanacağı ifade edildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS