BJK'li ve FB'li yöneticiler ifade verdi

BJK'li ve FB'li yöneticiler ifade verdi

İstanbul merkezli 4 ilde taraftar gruplarına yönelik gerçekleştirilen operasyon kapsamında, Fenerbahçe ve Beşiktaş Kulübü'nün bazı yöneticilerinin ifadesine başvuruldu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi Yerleşkesi'ndeki Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne gelen Fenerbahçe ve Beşiktaşlı yöneticilerin, 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi ile ilgili kanuna göre suç sayılan bedava bilet dağıtımı konusunda ifadelerine başvurulduğu öğrenildi.

Emniyet Müdürlüğü binasından çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Beşiktaş Kulübü Yatırımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Kaya Yılmaz, Genel Sekreter Metin Albayrak ile Taraftar ve Derneklerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Özköse, ifade vermek üzere geldiklerini bildirdi.

Beşiktaşlı yöneticilerden Yalçın Kaya Yılmaz, yaptığı açıklamada, 
polisin kendilerine taraftarlara bedava bilet dağıtılmasıyla ilgili sorular yönelttiğini belirtti. Yılmaz, "Bedava bilet dağıtmadığımızı ama karşılaşmalara daha fazla taraftar çekmek için biletlerde fiyat indirimi yaptığımızı söyledik" dedi.


Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne gelen Fenerbahçe Kulübü yöneticileri Ömer Temelli ile Yalçın Haker'in ifade işlemi tamamlandı.


Emniyet Müdürlüğü çıkışında gazetecilere açıkamada bulunan Yalçın Haker, daha önce yapılan taraftar operasyonuyla ilgili ifade verdiklerini belirtti. Haker, taraftar gruplarına kesinlikle bedava bilet vermediklerini ifade etti.


İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, geçen hafta 4 ilde 200 adrese düzenlediği operasyonlarda, Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'ın bazı taraftar gruplarının liderlerinin de aralarında yer aldığı yaklaşık 80 kişi gözaltına alınmış, bu kişilerden 3'ü tutuklanırken, 23'ü adli kontrol tedbirleri uygulanarak serbest bırakılmıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS