Müfettişlere göre Messi yapmadı

Müfettişlere göre Messi yapmadı

Lionel Messi'nin vergi kaçırdığı iddiasıyla ilgili yürütülen davada ifade veren Gelir İdaresi Başkanlığı müfettişleri Arjantinli futbolcunun "bu işlerden uzak olduğunu" söyledi.

Barcelona ve Arjantin Milli Takımı'nın yıldızı Lionel Messi'nin, 2007-2009 yıllarında imaj haklarıyla ilgili elde ettiği gelirlerde yaklaşık 4 milyon euro vergi kaçırdığı iddiasıyla yürütülen davada ifade veren Gelir İdaresi Başkanlığından iki müfettiş, Messi'nin "bu işlerden uzak olduğunu" söyledi.
 
Barcelona'da görülen, Messi ve babası Jorge Horacio hakkındaki davada ifade veren müfettişler, imaj gelirinden elde edilen gelirlerin vergi cennetlerinde aklanarak yaklaşık 4 milyon avroluk vergi kaçırılması olayına Messi'nin bizzat karıştığını düşünmediklerini belirttiler.

İspanyol yasalarına göre vergi kaçırmak, 1 yıldan 6 yıla kadar hapis ile kaçırılan verginin 6 katına kadar para cezasını içeriyor.

Messi ve babası, olası bir cezayı en aza düşürmek için ve cezaevine girmekten kurtulmak için geçtiğimiz 14 Ağustos'ta maliyeye 5 milyon 16 bin euroluk ödeme yapmıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS