Orman: Beşiktaş'ın lideriyim

Orman: Beşiktaş'ın lideriyim

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, "Beşiktaş'ın başkanı değil lideriyim" dedi.

Fikret Orman, BJK TV'ye yaptığı açıklamada, Beşiktaşlılarla inanılmaz bir iletişimi olduğunu belirterek, "Bunu hissediyorum. Sokakta, statta hissediyorum. Her yerde yanıma geliyorlar. Ben Beşiktaş'ın başkanı değil lideriyim" diye konuştu.

Camia başkanlığı yapmanın zor olduğunu kaydeden Orman, "Bu işin cilveli tarafı budur. Çok da kafayı takmıyorum. Hatta bu beni hırslandırıyor. Çünkü başarmak benim arzum. Biz bir tarih yazıyoruz. Bu tarihi yazarken aynı Atatürk'ün dediği gibi iç ve dış mihraklar olacak. Ben bunlara hazırlıklıyım. Ben üzülüyorum ama artık alıştım, eskisi gibi değilim" ifadelerini kullandı.

- Gelirlerimiz rakiplerimize göre düşük"

Orman, Beşiktaş Kulübü'nün borcuna da değinerek, şunları kaydetti:

"Herkes Beşiktaş'ın borcuna takılıyor ki, ben de takılıyorum. Borcumuzun yüksek olması bizi rahatsız eden bir şey, fakat borcumuzun yüksek olmasından daha önemli olan şey, gelirimizin rakiplerimize göre çok daha düşük olmasıdır. Gelirimizin düşük olmasındaki en büyük etken, stadyumumuzun olmaması ve geçmişte günü kurtarmak için yapılan basitçe ve ucuzca sponsorluk anlaşmalarıdır. Biz geldiğimiz günden bu yana hiç geleceği bağlayan bir işlem yapmadık. Anlaşmalarımızı artık mantık seviyesinde yapmaya çalışıyoruz."

- "Stadı en kısa sürede yapacağız"

Yapımı süren stadı en kısa sürede bitireceklerini anlatan Orman, "Biz bu stadı en kısa sürede yapacağız. Aynen planımızda gidiyoruz. 1-2 aylık gecikmemiz var. Stadyum arazisi oldukça eski olduğundan üzerinde çok fazla derecede elektrik kabloları, su hatları falan var, onları deplase etmek çok zaman aldı. Ama şu anda tam gaz devam ediyoruz. Sayın Başbakanımızdan tarih bekliyoruz. Ay sonu gibi de temel atmış oluruz" şeklinde konuştu.

- "Tarih yazıyoruz"

Stat projesinin kendisini heyecanlandırdığını vurgulayan Orman, şöyle devam etti:

"Burada olmaktan keyif alıyorum. Ayrıca bu iş benim mesleğim. Buradaki insanlarla hep beraber yeni bir tarih yazıyoruz. Bunun keyfini doya doya yaşıyoruz. Ümraniye Tesisleri de benim zamanımda dağ gibiydi. Orayı da yaptık bitirdik. Bir tarih yazdık. Bu camia beni bu kulübün başkanı yaptı. Kulüplerde futbol şube başkanları daha popüler olur ve daha sonra başkan olur. Ben ise yaptığım işlerden dolayı başkan oldum. Bu proje uykularıma giren bir proje. Camiada bu işi baltalamak isteyenler oluyor. Kıskançlık oluyor. Burayı bitirirsem kulübe kazık çakacağımızı sanıyorlar. Halbuki gelir gelmez kulübün tüzüğünü değiştirdim ve başkanlık süresini iki dönemle sınırlamak istedim ama genel kurul üç dönem yaptı. Beşiktaş'ta kimse üç dönemden fazla başkanlık yapamayacak."

- "Keşke benden öncekiler bu stadı yapsaydı"

Fikret Orman, kısır döngüler içinde olmadıklarını ifade ederek, "Keşke benden öncekiler bu stadı yapsaydı. Önümüzün kesilmek istendiği konuları açıklamak istemiyorum. Önümüzün kesilmesini engellemek için fazla bilgi vermek istemiyorum. Günü geldikçe bilgileri aktarıyorum. Vodafone ile anlaşma yaptık. 'Onu yapamazlar, bunu yapamazlar' dediler. Hep negatif geliyorlar. Biz çok çalışıyoruz ve daha da çalışacağız. Beşiktaş geriden geliyor, daha hızlı koşmalıyız. En zor kısım olan hafriyatı atlattıktan sonra daha da rahatlayacağız" diye konuştu.

Yeni stadın şehri rahatsız eden bir görüntüsünün olmayacağını savunan Orman, şunları söyledi:

"Tam anlamıyla gelecek nesile bırakacağımız bir anıt yapı halinde olacak. Çok önemli mimarisi var. Burası sadece maç oynanan bir yer olmayacak, moda merkezi olacak. Podyumların olduğu bir alan yapıyoruz. Yaklaşık senede 60'a yakın organizasyon yapılacak, konserler verilecek. Burası İstanbul'un konser merkezi olacak. Restoranlar olacak, bizim kulüp merkezi buraya gelecek, otoparkımız olacak. Artık Beşiktaş camiası otellerde Divan Kurulu toplantıları yapmayacak. Her şeyden evvel çok lüks bir stat olacak. Locaların, VIP koltukların pazarlamasına bu ay itibari ile başlayacağız. Biz bu stadı çok borçlanmadan yapmak istiyoruz."

-"Kulübe zarar verenleri stada almayacağız"

Beşiktaş Kulübü'nün son sekiz yılda 24 kez sahasının kapatıldığını hatırlatan Orman, "Bu günahtır. Ben kulübüme zarar verenleri stadımıza almayacağım. Birinin kulübüm ile ne kadar çok ilişkisi varsa öncelik sahibi olacak. İyiyi öne çıkartacağız, yoksa bizim derdimiz kimseyi ayrıştırmak değil. Bu kadar emek sarf ediyoruz, bu kadar insan kombine alıyor ama birisi sahaya atlıyor. Biz kimsesizin kimsesiyiz, biz haksızlığın karşısındayız" diye görüş belirtti.

- "Şampiyon olacağımıza inanıyorum"

"Güneşli günler yaşıyoruz, çamurlu günler de gelecek" diyen Orman, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Futbol takımının profesyonel bir kadrosu var. Ben çok karışmıyorum. Futbol takımının başarılı işler yapacağına, bu günleri aşacağına inanıyorum. Sahamızın kapatılması, hocamıza ceza verilmesine rağmen biz Türkiye'nin en büyük camiasıyız. Bu süreçleri aşacağız. Şampiyon olacağımıza inanıyorum. Elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Futbolculardan kimsenin alacağı yoktur. Mazeret üretmek değil işimiz. Futbolcular da işlerini yapacak, biz de işimizi yapacağız. Camia olarak şampiyon olacağımıza inanıyorum. Kıymetli oyuncularımızın Beşiktaş'ta kalmasını istiyoruz ama onlar da Beşiktaş'ta kalmak isteyecekler. Bu kadroyla elde edilmiş bir başarı yok. Önce başarı görmeliyiz. İnsanlar performanslarını göstersinler biz de gereğini yapalım. Ben yedi yetimin hakkını kolay kolay dağıtmam."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS