Messi WeChat'te

Messi WeChat'te

Messi WeChat'te

Arjantinli yıldız futbolcu Lionel Messi WeChat’in yeni reklam yüzü oldu

Futbol dünyasının ünlü ismi Lionel Messi, önde gelen mobil sosyal iletişim uygulaması WeChat’in reklam yüzü oldu. 70 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı olan, “We Share. We Love. WeChat” sloganıyla dünyanın en çok indirilen mobil uygulamalarından biri olan WeChat, Temmuz ayında futbol süperstarı Lionel Messi’nin oynadığı yeni bir global reklam kampanyası başlattı.

Türkiye’nin yanı sıra Avrupa, Asya ve Güney Amerika kıtalarındaki diğer birçok ülkede de aynı anda hayata geçecek reklam kampanyasında Messi, yazılı ileti yaratma, resim paylaşma, canlı olarak sesli ve görüntülü sohbet etme özelliklerini tek bir uygulamada ve ücretsiz olarak kullanma fırsatı sağlayan WeChat deneyimiyle ekrana çıkıyor.
WeChat’in en son sloganı “We Share. We Love. WeChat”in yer aldığı reklamda, Messi’nin dostları ve ailesiyle WeChat üzerinden nasıl temasa geçtiği işleniyor. Kampanya kapsamında hayranları Messi’nin videoları, sesli mesajları ve fotoğraflarının yer alacağı WeChat ID: MessiOfficial resmi WeChat hesabını da takip edebilecekler. Messi, böylece WeChat deneyimini hayranları ve takipçileri ile paylaşan müzisyen, sanatçı, moda ikonu ve VIP’lerden oluşan göz alıcı gruptaki yerini de almış oldu.

70 milyon kişi kullanıyor

WeChat uygulamasının sahibi Tencent şirketinin Uluslararası İş Grubu Başkan Yardımcısı Poshu Yeung, “Bu kadar kısa bir süre içinde 70 milyon kayıtlı kullanıcı eşiğine ulaşmış olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını dinliyor ve ses, video, resimleri ile önemli anlarını paylaşmak suretiyle daima sevdikleri ile bağlantıda kalmasını sağlayan bir uygulama sunuyoruz” dedi.

Lionel Messi ile yapılan kampanya hakkında da konuşan Yeung sözlerini şöyle sürdürdü: “Lionel gerek bir futbol süperstarı gerekse WeChat kullanıcısı olarak WeChat hakkında bilinç oluşturmak ve WeChat’in faydalarını iletmemize yardımcı olmak için ideal bir isim. WeChat’i en çok sevdikleri insanlar ile daha yakın bir temas içinde olmaya değer verenlere ulaştırmak üzere Lionel ile birlikte çalışacak olmaktan heyecan duyuyoruz.”

Reklam kampanyasınyla birlikte bugün 70 milyonluk kayıtlı kullanıcı sayısını geçtiğini duyuran dünyanın önde gelen mobil sosyal iletişim uygulaması WeChat böylece küresel popülaritesini de gözler önüne sermiş oldu. İnsanları yenilikçi bir şekilde birbirine bağlayan WeChat aralarında Hindistan, Malezya, Meksika ve Filipinler’in de bulunduğu birçok ülkede en çok indirilen sosyal uygulama olma özelliğini sürdürdü.

Messi’nin WeChat deneyimi hakkında daha detaylı bilgi için, www.wechat.com/messi adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kullanıcıların WeChat’te Sevdiği Popüler Özellikler

WeChat’in kurulumu, kullanımı ve indirilmesi tamamiyle ücretsiz. Kullanıcılar birbirlerine metin iletisi gönderebiliyor, ‘Bas-Konuş” özelliği ile sesli mesajlar iletebiliyor, görüntülü sohbet yapabiliyor ve fotoğraf, müzik ve video paylaşabiliyorlar. Uygulama, Android, BlackBerry, iOS, Symbian ve Windows Phone işletim sistemlerinin de aralarında bulunduğu tüm akıllı telefon platformlarını destekliyor.

WeChat’ın sunduğu başlıca özellikler:

Sesli ve Görüntülü Sohbet - ‘Bas-Konuş’ özelliği kullanıcıların tek bir düğmeye basarak sesli mesajlar göndermesine imkan veriyor. Diğer bir katma değerli deneyimi ise görüntülü sohbetin kalitesi oluşturuyor. Bu uygulama sayesinde kullanımı kolay bir şekilde dostlarınız ile yüz yüze konuşabilirsiniz.

*Anlar – Dostlarınız ile fotoğraf, text ve internet bağlantıları paylaşabilirsiniz.
*Grup Sohbeti – WeChat üzerinde grup sohbeti kullanıcıların aynı anda 40’a kadar kişi ile sohbet etmesine imkan vererek grup sohbeti deneyimini bugüne kadar hiç olmadığı kadar farklı hale getiriyor.
*Lokasyon Bazlı Özellikler – ‘Salla’ ve ‘Etrafa Bak’ gibi yenilikçi özellikler ile, yakınınızda arkadaşlar bulmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Salla, kullanıcıların cihazlarını sallamak suretiyle etraflarındaki insanlar ile temasa geçmesine imkan veriyor. Kullanıcıların yakınlarındaki kafa dengi insanlar bulmasını sağlayan bir diğer yenilikçi özellik ise ‘Etrafa Bak.’
*Resmi Hesaplar – Markalar, ünlüler ve işyerleri tarafından takipçileri ile etkileşim kurmakta kullanılabilecek bir özellik. “Resmi Hesap” sahipleri ve yazılım geliştiricilerin *WeChat üzerinde uygulamalar geliştirmesine yardımcı olmak üzere ücretsiz SDK ve API de mevcut.
*Web’de WeChat – Kişisel bilgisayarınızın tarayıcısı üzerinden arkadaşlarınız ile sohbet edebilirsiniz.
*Güvenlik Ayarı – WeChat, kullanıcıların bilgilerin paylaştıkları kullanıcıları sınırlamasına imkan veren kapsamlı gizlilik ayarı fonksiyonları da sunuyor.