Yahoo durmak bilmiyor

Yahoo durmak bilmiyor

Yahoo, adres defteri uygulaması olan Xobni'yi de satın aldı.

Video klip uygulaması Qwiki’yi satın alarak büyümeye devam eden Yahoo, adres defteri uygulaması Xobni’yi de satın aldı.

Xobni, e-postaları kolaylıkla tarayabilme ve otomatik olarak kişi listesini oluşturabilmeye yarayan bir uygulama görevi görüyor. 2008′de Microsoft Outlook’ta kullanılmaya başlayan Xobni, kişinin posta kutusundaki e-postaları indeksleyerek adres defterindeki her kişi için bir profil oluşturuyor. Bill Gates’in yorumuyla “sosyal ağların gelecek nesli” olarak adlandırdığı Xobni, artık Yahoo’ya destek verecek. Xobni’nin Yahoo’ya katılmasıyla birlikte şirketin e-posta servisinde büyük değişikliklerin olması bekleniyor.

AllthingsD‘nin haberine göre Yahoo, Xobni’yi 30 ile 40 milyon dolar karşılığında satın aldı. Satın almayı resmi blogundan duyuran Xobni, ürün desteklerine bir yıl daha devam edecek, ancak yeni ürün satışı yapmayacak. Bundan sonra Yahoo’nun Sunnyvale ofisinde çalışmaya devam edecek olan Xobni ekibi, arkasına Silikon Vadisi’nin internet devlerinden Yahoo’nun desteğini alarak başarılı uygulamasını geliştirmeye devam edecek.

Aslen bir Microsoft Outlook eklentisiyken kısa sürede Gmail, Yahoo Mail, iCloud gibi platformları desteklemeye başlayan Xobni, Yahoo’nun mail servisi için büyük gelecek önem taşıyor. Aynı zamanda iPhone ve Android uygulamaları bulunan Xobni, yazışma geçmişini indekslemesi ve sosyal ağ özellikleri taşımasıyla akıllı cihaz kullanıcıların en çok indirdiği uygulamalar arasında bulunuyor.

Marissa Mayer’in Yahoo’ya geçmesiyle sürekli yeni hamleler yapan internet devi, en büyük girişimini Mayıs ayında Tumblr’ı satın alarak gerçekleştirmişti. Şimdi de arka arkaya Qwiki ve Xobni’yi bünyesine katan Yahoo’nun durmaya niyeti yok gibi görünüyor. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS