Andy Murray hala inanamıyor

Andy Murray hala inanamıyor

Wimbledon Tenis Turnuvası tek erkekler şampiyonu Büyük Britanyalı Andy Murray, "Wimbledon'ı kazandığıma hala inanamıyorum. İnanmak sanırım biraz zaman alacak" dedi.

Murray, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, "Wimbledon'ı kazanmak tenisin zirvesi. Son oyunda birkaç puanı kazanmak çok zordu. Dolayısıyla Wimbledon'ı kazandığıma hala inanamıyorum. İnanmak sanırım biraz zaman alacak"

diye konuştu.

Havanın çok sıcak olduğunu ve fiziksel açıdan zorlandığını belirten Murray, "Zihinsel olarak da son oyun, kariyerimin en zor oyunuydu" ifadesini kullandı.

Destekçilerine teşekkür eden Büyük Britanyalı raket, her yıl kendini biraz daha geliştirdiğini dile getirerek, "Kaybettiğim maçlarla psikolojik olarak daha iyi baş edebiliyorum. Hayatının en iyi ortamında maç oynadım" değerlendirmesinde bulundu.

- "Atmosfer benim için iyi değildi"

Murray'e 3-0 yenilen Sırp raket Novak Djokovic ise rakibinin çok iyi bir maç çıkardığını ifade ederek, "Önemli anlarda daha iyi oynamalıydım ama oynayamadım. Murray, vole ve kısa vuruşlara çok iyi karşılık verdi. Kazanmayı hak etti" dedi.

"Maçta toplam 40 basit hata yaptığının" hatırlatılması üzerine Djokovic, "Evet, sabırlı olmam gereken anlarda sabırlı olamadım. Servislerim turnuvanın aksine iyi değildi" ifadesini kullandı.

Wimbledon'ın dünyadaki en önemli tenis turnuvası olduğunu belirten Sırp raket, özellikle Murray açısından maçın öneminin farkında olduğunu söyledi.

Djokovic, "Merkez kortta Murray'e yönelik tezahüratın, oyununu nasıl etkilediğinin" sorulması üzerine, "Atmosfer onun için harikaydı. Benim içinse değildi. Ama bunu bekliyordum" dedi.

Final maçı dışında Wimbledon turnuvasının kendisi için iyi geçtiğine değinen Novak Djokovic, turnuvalarda final maçlarını kaybetmenin kendisi için her zaman zor olduğunu ve biraz dinlenmek istediğini kaydetti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS