Gökçek: "Bana iftira atanlara hesap soracağım"

Gökçek: "Bana iftira atanlara hesap soracağım"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Bana iftira atandan hesap sormak boynumun borcu olsun" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamında Gökçek, bir gazete ve bazı internet sitelerinde yer alan "LivCom ödülleri rüşvet karşılığı alındı" iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

Gazete ve bazı internet sitelerinde çıkan haberlerin yalan ve iftira olduğunu belirten Gökçek, LivCom'un sahibi Alan Smith'in bu iddialara karşılık kendilerine mektup gönderdiğini belirterek, "Mektupta, 'ödüllerin LivCom'a finansal destek sağlayan kentlere verildiğine dair yorum tamamen asılsızdır. Katılımcı hiçbir kent LivCom'a herhangi bir ödeme yapmamaktadır' ifadeleri yer alıyor" diye konuştu.

"Bana iftira atandan hesap sormak boynumun borcu olsun" diye konuşan Gökçek, yaklaşan seçimler öncesi CHP'lilerin kendisini yıpratmaya çalıştığını ileri sürerek, haberi yayımlayan gazetenin sahibinin CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat olduğunu söyledi.

Bu arada basın toplantısına katılan Yurt Gazetesi Yayın Kurulu Üyesi Necdet Saraç, Gökçek'in gazetelerine hakaret ettiğini ileri sürerek, mahkemeye vereceklerini söyledi.

Gökçek ile tartışan Saraç, basın toplantısını terk etti.

"Nasipte varsa devam ederiz"

Bir basın mensubunun "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Ali Babacan'ın aday olacağı söyleniyor, bu konuda ne düşünüyorsunuz" şeklindeki sorusu üzerine Gökçek, şunları söyledi:

"Herkesin ismi geçebilir, siz de yazabilirsiniz. Kimsenin isminin geçmesini ben engelleyemem, o sizin bileceğiniz iş. Siz kendiniz yazıyorsunuz, gidip onlara soracaksınız. Onlar da aday olup olmadıklarını söyleyecekler. Aday olmalarından, aday olmak istemelerinden daha doğal bir şey olamaz. Herkesin aday adayı olma hakkı vardır. Ondan sonra parti birisini aday yapar, nasipte varsa devam ederiz. Biz demokraside yaşıyorsak bu tip şeylere tahammül göstereceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS