28 Şubat Soruşturması'nda yeni dalga

28 Şubat Soruşturması'nda yeni dalga

28 Şubat Soruşturması kapsamında savcıya ifade veren eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Ergin Celasin ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

28 Şubat Soruşturması kapsamında, bazı emekli askerlerin ifadelerine başvurulmak üzere Ankara Adliyesi'ne getirileceği belirtildi. Soruşturma kapsamında eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Ergin Celasin, Ankara Adliyesi'ne getirildi.


Ankara Adliyesi'ne, ifadelerine başvurulmak üzere Ankara, İstanbul ve İzmir'den getirilecek emekli asker sayısının 7 olduğu öğrenildi.


4 emekli komutan Ankara'ya gönderildi


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü 28 Şubat Soruşturması kapsamında ifadeye çağrılan emekli Koramiral Aydan Erol,
emekli Tümamiral Mustafa Özbey, emekli Tuğamiral İsmail Ruhsar Sümer ve emekli Korgeneral Ahmet Atalay Efeer, Ankara'ya gönderildi.

Soruşturma kapsamında ifadesi alınacak olan emekli Koramiral Erol, emekliTümamiral Özbey, emekli Tuğamiral Sümer ve emekli Korgeneral Efeer, Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra polis eşliğinde
Atatürk Havalimanı'na getirildi.

Emekli 4 asker, buradan THY'nin tarifeli seferiyle saat 11.00'de Ankara'ya gönderildi.


Emekli Tuğgeneral İzzettin Gürdal adliyede

28 Şubat Soruşturması kapsamında, emekli Tuğgeneral İzzettin Gürdal da ifadesi alınmak üzere Ankara Adliyesi'ne getirildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Ergin Celasin ile Gürdal'ın ifadelerinin alınmasına başlandı.


Emekli orgeneral Celasin serbest bırakıldı

Eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Ergin Celasin'ın avukat Erol Aras, "Şu an itibariyle öneceki Hava Kuvvetleri Komutanımız Cumhuriyet Savcısı'nın sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Diğer ifadelerin alınması devam ediyor. Somut bir suçlama yöneltilmedi. Yaklaşık olarak 40 soru soruldu. Ama sorulmuş soruların yüzde 80'ini daha önce sorulmuş sorular ile aynıydı" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS