MGK'dan terör açıklaması

MGK'dan terör açıklaması

MGK bildirisinde, "Terörle mücadelemiz kararlı bir şekilde devam edecek" denildi.

MGK toplantısının ardından yayımlanan bildiride, toplantıda, terör eylemleriyle bunlara karşı güvenlik güçlerince başarıyla gerçekleştirilen operasyonların ve bahar-yaz döneminde yürütülecek faaliyetlerin görüşüldüğü belirtildi.

"Terörle mücadelemiz kararlı bir şekilde devam ederken, halkımızın huzur ve güvenliğinin temin edilmesine yönelik alınabilecek tedbirler değerlendirilmiştir" ifadesinin kullanıldığı bildiride, terörle mücadelede başarı elde etmek amacıyla diğer devletler ve uluslararası toplumla işbirliğinin öneminin bir kez daha ifade edildiği vurgulandı.

Türkiye'de mücavir alanlarda son dönemde yaşanan gelişmelerin muhtelif boyutlarıyla değerlendirildiğine işaret edilen bildiride, şunlar kaydedildi: "Suriye'de devam eden sorunların, ülkemizin yanı sıra bölgenin güvenlik ve istikrarına yönelik etkileri ele alınmış, ihtilafın halkın meşru talep ve beklentileri doğrultusunda kısa zamanda sonuçlandırılmasına matuf uluslararası çabalarda gelinen aşama gözden geçirilmiştir. Ayrıca ülkemizdeki barınma
merkezlerinde misafir edilen ve sayıları 180 bini aşan Suriyelilerin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla yürütülen çalışmalar da görüşülmüştür."

Irak'ta terör eylemlerinde meydana gelen artışın endişe verici bulunduğu belirtilen bildiride, siyasi süreçte Irak'ta yaşanan sıkıntıların demokratik ve anayasal çerçevede çözüme kavuşturulmasının, sadece bu ülkenin değil tüm bölgenin huzur ve istikrarına katkıda bulunacağının kaydedildiği ifade edildi.

Bildiride, toplantıda Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerindeki son durum ve devam eden geçiş süreçlerinin müzakere edildiği belirtildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS