DSP kongresinde yumruklar konuştu

DSP kongresinde yumruklar konuştu

DSP Kocaeli İl Kongresi'nde kavga çıktı. Tekme-tokat birbirine giren partililer güçlükle sakinleştirildi.

DSP Genel Başkanı Masum Türker'in de katılımıyla gerçekleşen DSP Kocaeli İl Kongresi'nde bir adayın listesinin eksik olması nedeniyle adaylığı kabul edilmeyince çıkan tartışmalar, büyüyüp kavgaya dönüştü. Tekme- tokat birbirine giren partililer güçlükle sakinleştirildi.

Kocaeli Yüksek Öğrenimliler Derneği (KYÖD) Sosyal Tesisleri'nde yapılan kongreye, DSP Genel Başkanı Masum Türker, mevcut İl Başkanı Selman Gür, rakibi Derince İlçe eski Başkanı Ahmet Bahar ile partililer katıldı.

Katılımın yoğun olduğu kongrede divan başkanlığını Önder Aksakal, divan başkan yardımcılığını Numan Gülşah, katip üyeliklerini ise Kerem Bıyıklı ile Feride Köstanlıoğlu yaptı.

75 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Kongrede açılış konuşmasını Genel Başkan Masum Türker yaptı.

Ardından Divan Başkanı Önder Aksakal, adaylardan Ahmet Bahar'ın listesini eksik olduğu için kabul etmediğini açıkladı.

Aksakal, Bahar'ın listesindeki 3 ismin DSP üyesi olmadığını ve denetim kurulu listesindeki sayısının 5 kişi olması gerektiğini belirterek eksikliklerin tamamlamasını istedi.

Bu sırada Ahmet Bahar'ı destekleyen bazı partililer, Divan Başkanı Aksakal'a tepki gösterdi. Aksakal ise kimseye kasti bir hareketi olmadığını, kurallara uyduğunu söyledi, ardından da seçime tek liste ile devam edileceğini açıkladı.

Divan Başkanı Aksakal toplama liste ile aday olunmayacağını söylemesi üzerine Ahmet Bahar'ı destekleyenler ile divan üyeleri arasında çıkan tartışma biranda kavgaya dönüştü.

Genel Başkan Masum Türker'in önünde partililer tekme tokat birbirlerine girdi. Kısa süren kavga araya giren diğer partililer tarafından sonlandırıldı.

Olaylı kongrede mevcut Başkan Selman Gür, yeniden başkan seçildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS