Ahmet Davutoğlu Gürcistan'da

Ahmet Davutoğlu Gürcistan'da

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Gürcistan Başbakanı Bidzina İvanişvili ile Tiflis'te bir araya geldi.

Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te temaslarda bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Gürcü mevkidaşıyla görüştü.

Davutoğlu, Gürcü mevkidaşı Maia Panjikidze'nin davetine icabetle geldiği Tiflis'te, ilk olarak Gürcistan'da faaliyet gösteren Türk iş adamlarıyla bir araya geldi.

Daha sonra "Kahramanlar Anıtı"nı ziyaret eden Davutoğlu, hayatını kaybeden Gürcü askerler anısına anıta çelenk koydu.

Ahmet Davutoğlu, daha sonra Gürcistan Başbakanı Bidzina İvanişvili ile Tiflis'te bir araya geldi.

Edinilen bilgiye göre, basına kapalı yapılan görüşmede, Davutoğlu ile İvanişvili, iki ülke ilişkilerinin daha da derinleştirilmesi için atılacak adımları ele aldı.

Görüşmede İvanişvili'nin, Türkiye ile ilişkilere verdiği önemi dile getirdiği, "Türkiye'yi bölgedeki aktif politikasından dolayı takdir ettiklerini" vurguladığı belirtildi. İvanişvili'nin ayrıca, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Dışişleri Bakanı Davutoğlu'na saygı duyduğunu söylediği kaydedildi.

Davutoğlu'nun ise görüşmede, Gürcistan'ı Kafkasya'nın en önemli ülkelerinden biri olarak nitelendirdiği ve ikili ilişkiler çok iyi durumda olmasına rağmen, daha katedilecek yol olduğunu belirttiği öğrenildi.

Bakan Davutoğlu'nun, Bakü-Tiflis-Kars demiryolu ve Bakü-Tiflis-Ceyhan petrol boru hattı gibi projelerin sadece iki ülkenin değil, tüm bölgenin ahengini değiştirdiğini de söylediği ifade edildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS