Bakanlık'tan "Ali"nin ölümüne dair açıklama

Bakanlık'tan "Ali"nin ölümüne dair açıklama

Sağlık Bakanlığı, Gezi Parkı olaylarında yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz'ın hastanede bakılmadığı yönündeki iddialar üzerine, "Bütün detayların incelenmesi için soruşturma başlatıldı" açıklamasını yaptı.

Sağlık Bakanlığı,  Ali İsmail Korkmaz’ın tedavi sürecinde hastanede bakılmadığı yönündeki iddialar üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, "Ali İsmail Korkmaz'ın tedavi sürecinin hiçbir aşamasında hastanede bakılmaması, hastaneye kabul edilmemesi gibi bir durum oluşmamıştır. Ailenin şikayeti çerçevesinde, Eskişehir Valiliği'nin yürüttüğü adlî ve idari soruşturma devam etmektedir. Sağlık Bakanımızın talimatıyla yukarıda paylaştığımız tedavi sürecinin bütün detaylarının incelenmesi amacıyla Bakanlığımız tarafından da ayrıca soruşturma başlatılmıştır" denildi.

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

"Ali İsmail Korkmaz’ın tedavi süreçlerine ilişkin Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü’müzce yapılan ön inceleme neticesinde şu bilgilere ulaşılmıştır: 3 Haziran 2013 tarihinde Anadolu Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi’ne başvuran Korkmaz, tomografi cihazı bulunan Yunus Emre Devlet Hastanesine ambulansla sevk edilmiştir. Hastanede Korkmaz’ın durumuna bağlı olarak gereken tüm muayene, tahlil ve tetkikler yapılmış, hastane acil servisinde 3.5 saat müşahade altında tutulmuştur.

Yapılan tetkiklerde sorun görülmemesi üzerine hasta taburcu edilmiştir. Ali İhsan Korkmaz, aynı gün akşam saat 20:00 sularında Eskişehir Devlet Hastanesi’ne konuşma zorluğu, baş ağrısı ve uykuya meyil şikayeti ile başvurmuş, hasta çekilen kafa tomografisi sonucu subaraknoid kanama tanısı ile Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilmiştir. Hastanın bundan sonraki tedavi süreci de Osman Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde devam ettirilmiştir. Dolayısıyla medya ve sosyal medyada iddia edildiği gibi, Ali İsmail Korkmaz'ın tedavi sürecinin hiçbir aşamasında hastanede bakılmaması, hastaneye kabul edilmemesi gibi bir durum oluşmamıştır.

Ailenin şikayeti çerçevesinde, Eskişehir Valiliği'nin yürüttüğü adlî ve idarî soruşturma devam etmektedir. Sağlık Bakanımızın talimatıyla yukarıda paylaştığımız tedavi sürecinin bütün detaylarının incelenmesi amacıyla Bakanlığımız tarafından da ayrıca soruşturma başlatılmıştır."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS