100 adrese Gezi baskını

100 adrese Gezi baskını

İstanbul'da polis 100'den fazla adrese eşzamanlı baskın yaptı. Öğrenci Kolektifleri, Türkiye Gençlik Birliği ve Liseli Genç Umut üyelerinin aralarında bulunduğu 30'un üzerinde gözaltı var.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Gezi Parkı eylemlerine yönelik sürdürülen soruşturma kapsamında, sabah erken saatlerde operasyon başlattı.

Özel Harekat Şube Müdürlüğü polislerinin de katıldığı operasyonlarda 100'ün üzerinde adrese baskın düzenlendi. Bazı öğrenci yurtlarının da arasında bulunduğu adreslerde, 30 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Gözaltına alınanların Gezi Parkı eylemlerini organize ettikleri ve şiddet olaylarına karıştıkları iddia edildi.

Operasyonların sürdüğü, gözaltı sayısının artabileceği bildirildi.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Gezi Parkı soruşturması kapmasında Fatih'teki bir adreste de arama yaptı. Yaklaşık 2 saat süren aramada polis, iki çuval belge ve dokümana incelemek üzere el koydu.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, sabahın erken saatlerinde Fatih Oğuz Han Caddesi Erseven Sokak'taki bir binaya geldi. Önce polisin, Millet Derneği'nde arama yaptığı sanıldı. Yaklaşık 2 saat arama yapan ve iki çuval dolusu belge ve dokümana el koyan polisin, Millet Derneği'nde değil, binadaki başka bir adreste arama yaptığı, dernek yetkililerince açıklandı. Arama yapılan adreste ele geçirilen belge ve dokümanlar incelenmek üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Yapılan aramalarla ilgili hiç kimsenin gözaltına alınmadığı belirtildi.

TGB'liler Emniyet önünde protestoda bulundu

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi bir grup, Gezi Parkı soruşturması kapsamında Türkiye genelinde polisin yaptığı baskınları gözaltıları protesto etmek için İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde toplandı. Hükümeti protesto eden grup, sık sık "Her yer Taksim her yer direniş" şeklinde slogan attı. Burada grup adına konuşan TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz, operasyonları eleştirerek, "Türkiye genelinde yüze yakın evde sabah 05.00'da üniversite öğrencilerinin evlerine eşkıya gibi giriyorlar. Delil diye aldıkları öğrencilerin not defterleri ve ajandaları. Şafak vakti ev baskını nedir? Arkadaşlarımız serbest bırakılana kadar elimizden geleni yapacağız" şeklinde konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS