Arınç oğluyla ilgili iddiaya Twitter'dan yanıt verdi

Arınç oğluyla ilgili iddiaya Twitter'dan yanıt verdi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, oğlunun zorunlu hale getirilen pos cihazlarının değişiminde yetkili firmanın ortağı olduğu iddiasına, Twitter'dan "Külliyen yalan" yanıtı verdi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, oğlunun zorunlu hale getirilen pos cihazlarının değişimi konusundaki tek yetkili firmanın ortakları arasında yer aldığı iddiasına ilişkin TBMM Başkanlığı'na verilen soru önergesine Twitter hesabından "Külliyen yalan" yanıtı verdi.

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na soru önergesi verdi. Türkkan, 1 Eylül'e kadar pos cihazlarının değişimi ve yazar kasa değişikliği zorunluluğu getirildiğini, bu konuda onaylı tek bir firma Vera Delta'nın değişim için 590 euro ve KDV tahsil ettiğini hatırlattı. MHP'li Türkkan, soru önergesinde, "Vera-Delta'nın sahibinin hükümete yakın olduğu bilinen Ethem Sancak olduğu, ayrıca Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın oğlunun da bu firmanın ortakları arasında yer aldığı iddiası doğru mudur?" diye sordu.

Twitter'den yanıt

MHP'li Türkkan'ın TBMM Başkanlığı'na Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yazılı olarak yanıtlanması istemiyle soru önergesi verilmesinin internette yayılmasından hemen sonra Başbakan Yardımcısı Arınç, Twitter hesabından "Külliyen yalan" diye yazarak yanıt verdi. Arınç, kendisinin de, oğlunun da maaşı dışında herhangi bir geliri bulunmadığını belirterek, şöyle dedi:

"MHP'li bir vekilin soru önergesinde dile getirdiği; oğlumun mobil pos cihazı üreten bir firmaya ortak olduğu iddiası külliyen yalandır. Öncelikle varlığı kesinlikle yalan olan ve daha önce hiçbir yerde sözü geçmeyen konuyu iddia olarak TBMM'nin gündemine getirmenin hangi ahlaki değerle bağdaştığını kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Bu vesileyle bir kere daha hatırlatmak istiyorum ki; benim de oğlumun da maaşı dışında herhangi bir geliri bulunmamaktadır. Bundan sonra bu tür iddiaları gündeme getirmek isteyenlere duyururum."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS