Mustafa Ali Tombul'dan iyi haber

Mustafa Ali Tombul'dan  iyi haber

8 Temmuz'da polisin attığı gaz fişeğiyle başından vurularak komaya giren 17 yaşındaki Mustafa Ali Tombul, doktorların ilaçları kesmesinin ardından uyandı.

Polisin attığı gaz fişeğiyle başından vurularak komaya girdiği iddia edilen 17 yaşındaki Mustafa Ali Tombul’dan iyi haber geldi. Doktorların uyutmak için verdikleri ilaçların tamamını kesmelerinin ardından Mustafa Ali Tombul uyandı.

Tombul’un annesi Öznur Karaağaç Aygün, Ali'nin uyandığını ve bilincinin yerinde olduğunu söyledi.  Taksim İlk Yardım Hastanesi'nde tedavisi devam eden Ali Tombul'un annesi Öznur Karaağaç Aygün, oğlunun son durumu ile ilgili şunları söyledi: "Ali bugün uyandı. Çok heyecanlıyım. Kelimeleri nasıl kullanacağımı da bilmiyorum. Yanına gittim. Beni tanıdı. Sarıldı bana. Öptü beni. Şu an iyi durumu. 'Beni tanıyor musun?' diye sorduğumda kafasını salladı. Şu an konuşmuyor ama kafasını sallayarak tepki veriyor. Bilincinin açık olduğunu anlayınca öpmek istedim. O da sarıldı yanağımı öptü. Çok mutluyum. Onu sanki ilk defa bugün doğurdum. Darısı inşallah Berkin'in başına. İnşallah o da çok iyi olur. Akşam bilinci açılmış. Kendisine gelmiş. Bugün 13.00'de yanına gittim."

"Doktorlar Ali'nin durumuyla ilgili her şeyin iyi olduğunu söylediler"

Doktorların verdiği bilgiye de değinen Öznur Karaağaç Aygün, "Doktorlar Ali'nin durumuyla ilgili herşeyin şu anda çok iyi olduğunu söylediler. Beyninde hafif bir ödem var. O da inşallah tedavi ile geçecek. Bir sorun yok hareketlerinde. Kollarını, bacaklarını rahat hareket ettiriyor. Bilinci yerinde. Her şeyi hatırlıyor. Bir sıkıntı yok şu an. Umudumuzu hiç yitirmedik. Pazartesi günü tomografisi çekilecek" dedi.  14 gündür hastanenin yoğun bakım servisinde tedavisi devam eden Mustafa Ali Tombul'un yakınları büyük bir umutla, Ali'nin yoğun bakım servisinden çıkmasını bekliyor.  
Görüntü dökümü

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS