Bozdağ'dan "Times" yorumu

Bozdağ'dan "Times" yorumu

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Sayın Başbakanımızı bugün bulunduğu noktaya gazete ilanları, manşetleri, haberleri ve gazetelerde yer alan yorumlar getirmedi. Sayın Başbakanımız ve ekibini bugünkü bulundukları noktaya taşıyan, Türk milletinin duası ve desteğidir" dedi.

Esenler Belediyesi'nce, Dörtyol Meydanı'nda "7 Kazan Tek Sofra" adıyla düzenlenen iftara katılan Bozdağ, iftardan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

The Times gazetesine, Gezi Parkı eylemleriyle ilgili, sanat ve edebiyat dünyasından 30 ünlü ismin imzasıyla ilan verilmesi konusunda görüşleri sorulan Bozdağ, ilanın, Türkiye'nin içinde ve dışında ön yargılarının esiri olmuş, AK Parti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın şahsına dönük bir karşıtlığı kendileri için ideoloji haline getirmiş bazı insanların birlikteliği olduğunu söyledi.

Bu ilanların, Türkiye'yi ve Başbakan Erdoğan'ı karalamaya ve yıpratmaya yönelik olduğunu vurgulayan Bozdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Beyhude çabalardır. Sayın Başbakanımızı bugün bulunduğu noktaya gazete ilanları, manşetleri, haberleri ve gazetelerde yer alan yorumlar getirmedi. Sayın Başbakanımız ve ekibini bugünkü bulundukları noktaya taşıyan, Türk milletinin duası ve desteğidir. Hamdolsun bu destek de yerindedir.

Gazetelerin manşetleriyle, yabancı gazetelerin, çıkar odaklarının, karanlık güç odaklarının haberleri, yorumları ve birtakım çalışmalarıyla yok edilecek bir güç değil. Bunu herkesin bilmesi lazım. Başbakanımız ve ekibi, milletin kalbinde büyük bir yer tutmaktadır. Bu kalpteki sevgiyi kazımaya kimsenin gücü yetmez. Bunların gücü de yetmeyecektir. Bunlar hala bunu göremedi demektir."

Bozdağ, The Times gazetesinin daha önce de "CHP'ye oy verin" şeklinde manşet attığını hatırlatarak, gazetenin şimdi de başka bir çalışmanın içinde olduğunu belirtti.

"Bu konuda bir değişiklik çalışmamız yok"

Türk milletinin işbirlikçileri sevmediğine dikkati çeken Bozdağ, "Bu millet hiçbir zaman işbirlikçilere bu ülkeyi yönetme güç ve kuvvetini vermez. Bundan sonra da vermeyecektir. İşbirlikçiler sevilecek insanlar değildir" ifadelerini kullandı.

"Seçim barajının düşürülmesine" ilişkin bir soruyu da Bozdağ, "Sayın Başbakanımız da bugün açıkladı. Türkiye'nin siyasi istikrarı son derece önemli. Bugün Türkiye'de güçlü bir hükümet ve ekonomide bir istikrar varsa, güven ortamı varsa, dünyadaki krizlere rağmen Türkiye'de kriz olmuyorsa, bunun ana nedeni Türkiye'deki siyasi istikrarın varlığıdır. Siyasi istikrar, Türkiyemizin geleceği açısından son derece önemlidir. Siyasi istikrar açısından seçim barajını önemli görüyoruz. Bu konuda bir değişiklik çalışmamız yok" şeklinde yanıtladı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS