Kılıçdaroğlu acılı aileleri ziyaret etti

Kılıçdaroğlu acılı aileleri ziyaret etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Gezi Parkı' eylemlerinde hayatlarını kaybeden Abdullah Cömert ile Ali İsmail Korkmaz'ın ailelerini ziyaret etti.

Anadolu Jet'e ait tarifeli uçakla İstanbul'dan Hatay'a gelen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na Genel Başkan Yardımcıları Nihat Matkap ve Sezgin Tanrıkulu eşlik etti. Merkez Antakya İlçesi Armutlu Mahallesi'ndeki Hatay'daki Gezi Parkı eylemlerinde hayatını kaybeden Abdullah Cömert'in ailesini ziyaret eden Kılıçdaroğlu, baba Ali Cömert'e başsağlığı diledi. 

Cömert Ailesi'yle tek tek tokalaşan Kılıçdaroğlu, mahalle sakinleri tarafından alkışlarla karşılandı. Abdullah Cömert için Kuran-ı Kerim ve dua okundu. Okunan duaların ardından Kılıçdaroğlu eve girerek anne Hatice Cömert'le bir süre sohbet etti. Ağabeyi Zafer Cömert, olayın nasıl olduğunu anlattı. Aileyi dinleyen Kılıçdaroğlu, "Bu olayın takipçisi olacağız, peşini bırakmayacağız" dedi.

Yaklaşık 15 dakikalık ziyaretin ardından Kılıçdaroğlu ekibiyle birlikte Eskişehir'de darp edilen ve tedavi gördüğü hastanede 38 gün sonra hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın ailesinin merkez Antakya İlçesi'ne bağlı Ekinci Beldesi'ndeki evine geçti. Korkmaz ailesi ve vatandaşların karşıladığı Kılıçdaroğlu, Ali İsmail Korkmaz'ın ailesine de taziye dileklerini iletti.

Mısır'daki olaylar

Mısır'dan gelen haberler de CHP liderinin takibindeydi. Kılıçdaroğlu, "Akan kan durmalı" dedi.

Kılıçdaroğlu, taziye ziyaretlerinin ardından İskenderun ilçesine geçti ve Demir Çelik fabrikasında 7 ay süren toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşması sağlanamaması üzerine greve giden işçilerle bir araya geldi; "yanınızdayız" mesajını verdi:

"Oturur anlaşırsanız saygı duyarız ama mücadelenizin de yanındayız."

Kemal Kılıçdaroğlu, Dörtyol ilçesindeki sel felaketi mağdurlarının sıkıntılarına da kulak verdi.

CHP lideri daha sonra bazı açılış ve temel atma törenlerine katılmak üzere Hatay'dan Mersin'e gitti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS