Haberal, Kılıçdaroğlu ile görüştü

Haberal, Kılıçdaroğlu ile görüştü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal ile görüştü.

CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal tahliyesinin ardından mesaisine hızlı başladı.

Haberal sabah erken saatlerinde Başkent Üniversitesi'ne gitti. Kampüste öğretim üyeleri ve çalışanlar tarafından çiçeklerle karşılandı.

"Özgür olmanın keyfini yaşıyorum" diyen Mehmet Haberal, tabiatı çok özlediğini söyledi.

Mehmet Haberal, daha sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Haberal'ı CHP Genel Merkezi'nde kabul etti.Kılıçdaroğlu, ayağa kalkarak karşıladığı Haberal'a sarılarak, kucaklaştı.

Çıkışta gazetecilere açıklama yapan Haberal, milletvekili seçilmesi ve tahliyesinin ardından Kılıçdaroğlu'na nezaket ziyaretinde bulunduğunu söyledi.

Haberal, "Milletvekili adayı gösterildiğim zaman kendileri ile görüşememiştim. Dün çıktım, bugün de genel merkezde kendisini ziyaret ettim. Hepsi o kadar" dedi.

Haberal, bir gazetecinin, "Kılıçdaroğlu, size ne mesaj verdi?" sorusu üzerine, Kılıçdaroğlu'nu uzun yıllardır tanıdığını belirterek, partinin bir milletvekili olarak kendisini samimi bir şekilde bir şekilde karşıladığını ve kucakladığını söyledi. Kılıçdaroğlu'na teşekkür ettiğini belirten Haberal, ziyaret amaçlı olduğunu vurguladı.

Haberal, yemin edebilmesi için TBMM Genel Kurulu'nun olağanüstü toplantıya çağırılmaması kararının kendi isteğiyle olup olmadığı sorusuna ise "Bunlar şu anda ne benim ne de Sayın Genel Başkan'ın konusudur" karşılığını verdi.

Bu arada CHP Genel Merkezinden görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, Kılıçdaroğlu ve Haberal'ın baş başa görüştükleri kaydedildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS