Bursa'da 4,1 büyüklüğünde deprem

Bursa'da 4,1 büyüklüğünde deprem

Bursa'nın Gemlik ilçesinde saat 21.16'da 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünün tespitine göre, saat 21.16'da merkez üssü Gemlik ilçe merkezine 3 kilometre uzaklığındaki Engürücük köyü olan 4,1 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi.

"Herhangi bir olumsuzluk yok"

Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, ilçede saat 21.16'da meydana gelen 4,1 büyüklüğündeki depreme ilişkin, "İlk belirlemelere göre, kayıp veya yıkım anlamında herhangi bir olumsuzluk yok" dedi.

Işık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sarsıntının, Gemlik'in yanı sıra çevre ilçelerde ve Bursa kent merkezinde de hissedildiğini, vatandaşların kısa süreli tedirginlik yaşadığını söyledi.

Depremle ilgili kendilerine ulaşan herhangi bir başvuru olmadığını bildiren Işık, "Arkadaşlarımız şu anda gerekli çalışmaları yapıyorlar. İlk belirlemelere göre, kayıp veya yıkım anlamında herhangi bir olumsuzluk yok. İlçe merkezinde depremin hemen ardından elektrikler kesildi ve sabit telefon hatlarında kesintiler yaşanıyor" diye konuştu.

Işık, elektrik ve telefon hatlarındaki arızaların giderilmeye çalışıldığını sözlerine ekledi.

Bu arada, Gemlik ilçe merkezinde depremi hisseden ve kısa süreli panik yaşayan bazı vatandaşların, ev ve iş yerlerinden dışarı çıktığı görüldü.{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS