Vali o maili kabul etti

Vali o maili kabul etti

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Radikal Gazetesi muhabiri İsmail Saymaz'a gönderilen mail için, "kişiye özel olarak gönderdim" açıklamasını yaptı. İçişleri Bakanlığı da olaya inceleme başlattı.

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Radikal Gazetesi muhabiri İsmail Saymaz'a gönderilen mail ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

Vali Tuna açıklamasında, "Radikal Gazetesi Muhabiri İsmail Saymaz'ın kişisel e-postasına gönderilen mail, yanlış ve çarpıtılmış haberlere sitem, bir manada tepki amacıyla 'kişiye özel' olarak gönderilmiştir ve medyada ele alınış biçimine ilişkin kişisel rahatsızlığımı ifade etmenin ötesinde bir anlam taşımamaktadır" dedi.

Hüseyin Çelik: "İçişleri Bakanlığı inceleme başlattı"

Konu bugün, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in de gündemindeydi. Çelik, "İddia incelenmeye değerdir. İçişleri Bakanı inceleme başlattı" dedi.

İçişleri Bakanı Güler: "Sayın Valiye soracağız"

İçişleri Bakanı Muammer Güler de TBMM'de gazetecilerin sorusu üzerine konuya ilişkin şunları söyledi:

"Eskişehir Valisi kendisi bir açıklama yaptı. O açıklamayı okuyun. Ama biz o konuyla ilgili incelememizi sürdürüyoruz. Sayın Vali'ye soracağız, bu olay nedir diye. Bana göre kendisi burada gerekli açıklamayı da yaptı. Biz üslubun doğru olmadığına inanıyoruz. Ama gazeteci arkadaşın da valiyle olan münasebetlerindeki üslubunun da doğru olmadığına inanıyorum. Çünkü Vali'nin iddiaları arasında; sürekli olarak sözlerinin çarpıtıldığı, farklı şekilde yakıştırmalar yapıldığını ifade ediyor."

VALİ TUNA GAZETECİ İSMAİL SAYMAZ'A 'OĞLUM İSMAİL YİNE RAHAT DURMUYORSUN. YERİN ÜSTÜ KADAR ALTI DA VAR' DEDİĞİ BU MAİLİ GÖNDERMİŞTİ... HABER İÇİN TIKLAYIN
 


Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna imzasıyla basın kuruluşlarına gönderilen yazıda aynen şöyle denildi:

"02.10.2013 tarihinde bazı yazılı ve görsel basın organlarında ve internet sitelerinde, Radikal Gazetesinden İsmail Saymaz'ın kişisel e-posta hesabına gönderilen mail ile ilgili haberler yayınlanmıştır.

Kamuoyunda yanlış anlamaları önlemek ve doğru bilgilendirme amacıyla aşağıdaki açıklamaların yapılması gerekli görülmüştür:

1. Ali İsmail Korkmaz isimli öğrencimizin hepimizi üzen bir şekilde hayatını kaybetmesi sonrasında yerel, ulusal ve sosyal medyada, olay ve olayın oluş biçimi ile ilgili çoğunluğu yetersiz bilgiye dayalı 'olumsuz' ve 'yorum içerikli' haberler yayınlanmıştır ve zaman zaman yayınlanmaya devam etmektedir.

Katıldığım bir televizyon programında konu ile ilgili söylediğim sözler arasından, konuşulan olaya münhasır olmayan bir cümlem, siyasi ve ideolojik olduğunu düşündüğüm amaçlarla çarpıtılarak kamuoyu yönlendirilmeye çalışılmıştır.

2. Valiliğimizce Eskişehir'de meydana gelen olaylarla ilgili olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesini temin maksadıyla basın açıklamaları yapılmış, ayrıca Radikal Gazetesi Muhabiri İsmail Saymaz beyle röportaj yapılmış ve konu ile ilgili bilgi verilmiştir.

3. Ancak Sayın Saymaz, bu müessif olayı kendi penceresinden ve kendi bakış açısı ile ele almaya ve kamuoyumuza çarpıtarak sunmaya devam etmiştir. Söylemediğim ya da kastetmediğim manalar yüklediği sözleri sürekli gündemde tutmaya özellikle şahsımı hedef haline getirmeye özel bir gayret sarf etmiştir.

4. Ali İsmail Korkmaz isimli merhum öğrencimizin hayatını kaybetmiş olması şahsımı derinden üzmüş ve bu hissiyatım tarafımdan her fırsatta samimiyetle ifade edilmiştir. Olayın aydınlatılmasına yönelik kararlı tutumumuza rağmen olayla ilgili asılsız haberlerin devam etmesi kamuoyunun moralini bozucu ve zaman zaman da tahammül sınırlarını zorlayan boyutlara ulaşmıştır.

5. Radikal Gazetesi Muhabiri İsmail Saymaz'ın kişisel e-postasına gönderilen mail yukarıda ifade edilen yerli yersiz ve süreklilik arzeden yanlış ve çarpıtılmış haberlere sitem, bir manada tepki amacıyla 'kişiye özel' olarak gönderilmiştir ve medyada ele alınış biçimine ilişkin kişisel rahatsızlığımı ifade etmenin ötesinde bir anlam taşımamaktadır.

Bazı basın yayın organları vasıtasıyla yansıtılmaya çalışıldığı gibi tehdit unsuru içermeyen ifadelerimin Sayın Saymaz tarafından farklı anlamlar yüklenmeye çalışılarak ve süratle kamuoyuyla paylaşılması oldukça manidardır.

Eskişehir Valisi olarak böyle bir olayla kamuoyunun gündemine getirilmiş olmam şahsımı son derece üzmüştür. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS