Kapalıçarşı'da pırlanta hırsızlığı

Kapalıçarşı'da pırlanta hırsızlığı

İstanbul Kapalıçarşı'da bir kuyumcuya giren Ukrayna uyruklu şüphelinin 1 karatlık pırlantayı çaldığı ve yuttuğu iddia edildi. Şüpheli gözaltına alındı.

Olay, dün akşam 16.00 sıralarında Kapalıçarşı'da meydana geldi.

İddiaya göre, Ukrayna uyruklu 30 yaşındaki Nikolay Nikolayeviç K., bir dükkana girdi.

Dükkan sahibine kendisini kuyumcu olarak tanıttıktan sonra elinde bulunan imitasyon 3 karatlık bir pırlantayı göstererek 18 bin dolara satmak istediğini söyledi.

Bu sırada başka pırlantalarla ilgili olarak pazarlık yapmaya başladı.

Eline aldığı gerçek 1 karatlık pırlantayı dükkan sahibinin bir anlık dalgınlığından yararlanarak imitasyon pırlanta ile değiştirdi.

Dükkan sahibi kendisine geri verilen pırlantanın imitasyon olduğunu fark edince,   Nikolayeviç K. gerçek pırlantayı verdiğini iddia etti.

Dükkan sahibi, durumu Kapalıçarşı'da bulunan Güven Timi Ekipleri'ne bildirdi.

Ekiplere yaşanan durumu anlatan dükkan sahibi, güvenlik kameralarını da izlettirdi.

Kamera görüntülerini inceleyen Güven Timleri şahsın şüpheli bir şekilde elini ağzına götürdüğünü fark etti. Daha sonra Nikolay Nikolaveyich K.'yı göz altına alarak Beyazıt Polis Merkezi Amirliği'ne götürdü.

Üstünden 50 bin dolarlık değerli taş çıktı

Burada yapılan detaylı sorgulamada şüpheli Nikolay Nikolaveyich K.'nin üstünden 15 parça, toplam değeri 60 bin dolar'ın üzerinde değerli taş çıktı. Kapalıçarşıda dükkanı bulunan 2 ayrı esnaf da aynı gün içerisinde aynı yöntemle dolandırıldıklarını belirterek, şüpheli hakkında şikayetçi oldu.

"1 karatlık pırlantayı yuttu" iddiası

Güvenlik kamera görüntülerinde, Nikolay Nikolayeviç K.'nin dükkanda pırlantaları incelediği görülüyor. Daha sonra Nikolayeviç K. el çabukluğu ile 1 karatlık gerçek pırlantayı sol arka cebine gizliyor.

Dükkan sahibinin pırlantanın çalındığını fark etmesi üzerine dükkanın kapısını kapattırıyor.

Bu sırada Nikolayeviç K., elini ağzına götürüyor ve burnunu kaşıyormuş gibi yapıyor.

Daha sonra dükkana polis ekiplerinin geldiği görülüyor.

Avcılar'da banka soyma girişimi

İstanbul Avcılar'da da bir banka şubesini soymaya çalışan İbrahim Ç. (35) güvenlik görevlisi ile dakikalarca mücadele ettikten sonra amacına ulaşamayınca kaçtı.

Polis, şüpheliyi 148 güvenlik kamerasından alınan yaklaşık 120 saatlik görüntü sayesinde sokak sokak ulaşarak gözaltına aldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS