Bahçeli'den Erdoğan'a sert sözler

Bahçeli'den Erdoğan'a sert sözler

Kayseri'de konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin hedefinde Başbakan Erdoğan vardı. Erdoğan'ı sert sözlerle eleştiren Bahçeli, ''Başbakan Türk siyasetinde gelmiş geçmiş en tehlikeli kişidir. Başbakan başına buyruk ve hoyrattır'' dedi.

Bahçeli, partisinin, Kadir Has Kongre Merkezi'nde düzenlenen Mahalli İdareler Seçimi Aday Tanıtım Toplantısı'nda, yerel seçimleri yeniden doğuş olarak gördüklerini ve çalışmalarını sabırla, sebatla ve sağduyuyla yürüttüklerini dile getirdi.

Bahçeli, “Ülkemizin sorunları büyük ve çok boyutludur. İzmihlal ve iflasımızı bekleyen çevreler el ovuşturmaktadır. Bölünmemizi projelendiren, zayıflamamızı gözleyen kim varsa kıpır kıpır faaliyet halindedir. Türk milletinin varlığından, adından, andından ve aziz anılarından rahatsız olan lekeli yüzler frensiz şekilde hareket etmektedir. AKP, bu çerçevede başı çekmekte, öncülük yapmakta ve arkasındaki fitne katarına yol açmaktadır" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın "ağırlaşan sorunların lokomotifi olmaktan, küresel oyunlara, kanlı operasyonlara payandalıktan çekinmediğini" ifade eden Bahçeli, şöyle devam etti:

"Başbakan ve hükümeti imal ettiği tüm zehirli okları aziz milletimize doğrultarak arkası arkasına hedefe göndermektedir. Milli, insani ve vicdani hasletlerini kaybeden, hidayetle, dirayetle ve samimiyetle yollarını bir daha kesişmemek üzere ayıran iktidar, bugünkü vahim meselelerin odağı ve bir numaralı faili haline dönmüştür. 11 yıllık AKP iktidarı Türkiye'yi adeta gasp etmiş, adeta tutsak almış, adeta kalbinden hançerlemiştir.

Hiçbir iktidar ülkemize bu denli zarar vermemiştir. Hiçbir iktidar bugünkü gibi karartma uygulamamış, bugünkü gibi milli ve manevi değerlerimizle oynamamıştır. Hiçbir iktidar Türkiye'nin milli çıkarlarına şu günlerde olduğu kadar duyarsız kalmamış, hatta darbe vurmamıştır. Hiçbir iktidar Türklüğe ve Türk kimliğine yabancılarla boy ölçüşecek kadar hasım olmamış, hakaretamiz davranmamıştır. AKP iktidarı 11 yıldır Türkiye'yi alt üst etmiş, kuruluş ve bağımsızlık ilkelerini sakatlamıştır. Olan şudur ki Türk milletiyle hesabı olanlar, büyük milletimize kin duyanlar AKP'ye hız, heyecan ve istikamet vermiştir."

Başbakan Erdoğan'ın demokrasiyi, milli iradeyi, demokratik yetkiyi kötü niyet ve amaçlarına malzeme yaptığını, demokrasiyle arasına duvar ördüğünü, hoşgörü ve uzlaşmaya yabancılaştığını belirten Bahçeli, şunları söyledi:

"AKP'nin iktidar yılları uzadıkça Başbakan şımarmış ve demokratik erdemden uzaklaşmıştır. Başbakan Erdoğan, bölücülere müsamahakar ve ali cenap, üniversite öğrencilerine kaba ve serttir. PKK'ya sempatik ve anlayışlı, milliyetçilere tahammülsüz ve öfkelidir. Küresel mihraklara tavizkar ve uslu, bireysel hak ve taleplerini seslendiren kardeşlerimize vahşi ve zalimdir. Yandaş medyaya cömert ve yardımsever, muhalif kalemlere, demokratik tavırlara düşman ve patavatsızdır. Her neviden terör grubuna lütufkar ve bonkör, işsize, yoksula, emekliye, esnafa, çiftçiye, yetime acımasız ve ilgisizdir. 36 etnik gruba vurgun ve tutkun, Türk milletine inkarcı ve reddiyecidir. İmralı canisiyle müzakere, Türklükle mücadele eden bu Başbakan'dır. PKK'ya sözde demokratikleşme paketleriyle ikramda bulunan, fakat Kayserili kardeşimi acı reçetelerle hayat pahalılığına mahkum eden bu Başbakan'dır."

Belediye başkan adayı kamuoyuna tanıtıldı

Öte yandan toplantıda MHP'nin 9'u büyükşehir, 15'i il olmak üzere toplam 220 belediye başkan adayı kamuoyuna tanıtıldı.

220 büyükşehir, il, ilçe ve belde belediye başkan adayının tanıtıldığı toplantıda açıklanan büyükşehir belediye başkan adayları şöyle:

- Bursa: Kadir Koçdemir

- Denizli: Ali İpek

- Diyarbakır: Ömer Bozyaka

- Eskişehir: Kadir Çalışıcı

- Gaziantep: Mustafa Erzin

- Kahramanmaraş: Tahir Akgemici

- Kayseri: Mustafa Özsoy

- Mardin: Nuri Sertaç Güler

- Van: Mustafa Alkoç.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS