Gül'den "dershaneler" yorumu

Gül'den "dershaneler" yorumu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dershaneler tartışmasına ilişkin, kanun yapma sürecindeki tartışmalar olabileceğine değinerek, "Önemli olan bunun kırgınlıklara ve üzüntülere sebep vermeyecek şekilde yapılmasıdır. Parlamenter süreç içerisinde kanun yapanlar da bütün bunları dikkate alacaklardır" dedi.

Ordu'yu ziyarete giden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı. Dershaneler konusuna değinen Gül, "Kanun yapma sürecinde tartışmalar olabilir. Önemli olan bunun kırgınlıklara ve üzüntülere sebep vermeyecek şekilde yapılmasıdır. Herkesin fikrini söylemesi gerekir. Parlamenter süreç içerisinde kanun yapanlar da bütün bunları dikkate alacaklardır" dedi.

İdris Bal konusunda yorum yapmadı

Cumhurbaşkanı Gül'e, AK Parti'li İdris Bal'ın partiden ihracının istenmesi de soruldu. Gül, bu konuda yorum yapmasının doğru olmadığına dikkat çekti.

Ünye ve Fatsa ilçelerini gezen Gül, Hükümet Konağı Meydanı'nda kendisini karşılayan vatandaşları selamladı, ardından konuşma yaptı. Gül, uzun süredir Ordu'yu cumhurbaşkanının ziyaret etmediğini, bu ziyareti gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Daha önce milletvekili olduğu dönemde Fatsa'yı ziyaret ettiğini anımsatan Gül, "Bugün Cumhurbaşkanı olarak ilk defa gelirken gerçekten Fatsa'yı çok daha farklı gördüm. Fatsa'yı çok daha gelişmiş, çok daha dinamik ve çok daha zenginleşmiş olarak görmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum" diye konuştu.

Fatsa ile ilgili bir anısını anlatan Gül, şöyle konuştu:

"Çocukluğumda, biliyorsunuz Kayseriliyim. Kayseri, Orta Anadolu. Çocukluğumda Karadeniz'de ilk duyduğum, ilkokula gitmeden önce bile duyduğum yer benim Fatsa olmuştu. Şöyle ki o zaman dayım doktor olarak buraya gelmişti ve burada doktorluk yapmıştı. O zaman sizin çok sevginizi kazanmış ve o günden bugüne muhabbeti, arkadaşlıkları hep devam eder sizin buradaki büyüklerinizle. Hatırlarım, Kayseri'ye de Fatsa'dan bize fındık gönderirdiniz. Gelirdi. Biz tabi Kayseri'de fındığı bilmeyiz o zamanlar. Şimdi artık her yerde her şey var. Bundan 30-40 sene önce muz, kivi bilinir miydi? Şimdi kivi yetiştiriliyor buralarda. Biz de o zaman fındığı hiç bilmezdik. Fındık, kuru fındık olarak bilinirdi. Çok iyi hatırlıyorum çocukluk hatıramı. Buradan o yeşil fındıklar gelirdi ağacından."

O dönemden bugüne Fatsa'nın gönlünde ve ailesinde çok ayrı bir yeri olduğunu dile getiren Gül, "Daha sonra milletvekili olduğum dönemlerde de hep Fatsa'yı yakından takip etmiştim ama bugün Cumhurbaşkanı olarak özellikle sizlerle beraber olmak ve Cumhurbaşkanı olarak siz değerli vatandaşlarımı ve çocukluğumdan itibaren irtibatım olan burayı ziyaret etmekten ayrıca büyük bir mutluluk duyuyorum" ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS