Mustafa Sarıgül adaylığını açıkladı

Mustafa Sarıgül adaylığını açıkladı

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, "Perşembe günü saat 13.00'te, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olacağım. İstanbul'un yüzde 10'unu değil, yüzde 20'sini değil, yüzde 100'ünü kucaklayacağım" dedi.

Zeytinburnu İstasyon Meydanı'nda düzenlenen mitinge katılan kalabalığa hitaben konuşan Mustafa Sarıgül, "Çare Sarıgül" sloganları atılması üzerine, "Çare ben değilim, önce Allah, sonra CHP'dir" dedi.

Geldiği yeri hiç unutmadığını, ahde vefaya çok önem verdiğini belirten Sarıgül, 1987'de Zeytinburnu'da ön seçimi kazanarak milletvekili olduğunu, Zeytinburnu'nun güzelliğine ve enerjisine inandığını ifade etti. Bugünün, İstanbul için dönüm noktası olduğunu vurgulayan Sarıgül, bütün enerjileriyle İstanbul'un sorunlarını çözeceklerini söyledi.

Zeytinburnu İstasyon Meydanı'nın dolmasının "dipten gelen bir dalga" olduğunu, bunu kimsenin durduramayacağını belirten Sarıgül, şöyle konuştu:

"Bize yol gösteren ilkelerimiz; çalışmak, çok çalışmak ve adaletli olmaktır. Türkiye'nin, İstanbul'un dört bir yanında çalmadık kapı, sıkmadık el bır. Size şunun sözünü veriyorum; bir tek hedefimiz var. En büyük arzumuz İstanbul halkının mutluluğu olacak. İstanbul'da yeni bir döneme imza atmamızın zamanı geldi. Kararlı, verimli, azimli olacağız. Harika bir takım olacağız. Şunu bilin; Sarıgül çıkamayacağı sandığa girmez."

İstanbul'da kutuplaşmayı, kini, nefreti, gerginliği sona erdireceklerini, gülmeyen yüzleri güldüreceklerini dile getiren Sarıgül, "Perşembe günü saat 13.00'te İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağım. İstanbul'un yüzde 10'unu değil, yüzde 20'sini değil, yüzde 100'ünü kucaklayacağım" diye konuştu.

Mitingde, başka siyasi parti adayları aleyhine slogan atan bir grubu susturan Sarıgül, "Biz, diğer siyasi parti adayları hakkında hiçbir kötü söz kullanmayacağız. Sadece yapacaklarımızı anlatacağız. Diğer adayları ağzımıza bile almayacağız" diye konuştu.

Şimdi güçlerini birleştirme, İstanbul'u kucaklama zamanı olduğunu ifade eden Sarıgül, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Tarih hepimizi göreve çağırıyor. 20 yıldır onlar konuştu. Bundan sonra biz konuşacağız. Başarı inşallah bizim olacak. Değişimin, emeğin, uzlaşmanın, demokrasinin, birliğin ve beraberliğin anahtarını İstanbul'da almaya hazırız. Vakit geldi, zamanı geldi. Gücünüzü gösterin, İstanbul'u siz yöneteceksiniz, geleceği siz tayin edeceksiniz. Etkin ve katılımcı bir yönetimle, çılgın projelerin değil, akıllı projelerin zamanı geliyor. Artık İstanbul'un Ankara'dan yönetilmesi dönemi bitiyor. İstanbul'a Hakk'ın ve halkın gücü gelecek.

Doğanın ve bilimin kabul etmediği hiç bir şeyi bana kimse yaptıramaz. İstanbul'u beraber yöneteceğiz. Hiçbir yurttaşımın düşüncesinden dolayı, aşıyla, işiyle uğraşmayı Allah bana nasip etmesin."

Sarıgül, Saraçhane'de Belediye tarafından düzenlenen bir toplantıda, bir grubun "Muhtar Sarıgül" sloganı attığını, toplantıya katılan belediye yöneticilerinin ise buna engel olmadığını hatırlatarak, "Bu kampanyalar beni aşağı çekmeyecektir. Muhtarlar benim başımın tacıdır" dedi.

Sarıgül mitingin son bölümünde, 1987 yılında tanıştığı eski Berlin Belediye Başkanı Christian Ude'den bahsederek, "1987 yılında Turgut Özal'ın başbakan, Erdal İnönü'nün ise genel başkanımız olduğu dönemde, sosyal demokratların bir toplantısı vardı. Ev sahibi bendim. O gün, 20 yıl boyunca Berlin'in belediye başkanlığını yapan Christian Ude ile tanıştım, şimdi burada ve yanıma çağırıyorum" dedi.

Sarıgül'ün davetiyle kürsüye gelen Ude, Türkçe " Merhaba İstanbul" diyerek başladığı konuşmasında, "Bu güzel şehri seviyor ve saygı duyuyorum. Daha demokratik bir yönetim için Sarıgül'ü destekliyorum. Her yıl yaptığım gibi, gelecek yıl İstanbul'a geldiğimde, yeni belediye başkanı Sarıgül olacaktır" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS