Küçük Prens vaftiz edildi

Küçük Prens vaftiz edildi

İngiltere Kraliyeti'nin üçüncü varisi Prens George, Londra'daki St James Şapeli'nde düzenlenen mütevazı bir törenle vaftiz edildi. Tören fotoğraflarında 119 yıldır görülmeyen bir durum yaşandı. Tahttaki kraliyet ailesi üyesi, gelecekte tahta oturacak üç kralla birlikte görülüyor.

Prens William ile Cambridge Düşesi Kate Middleton'un 22 Temmuz'da dünyaya gelen oğulları Prens George, Canterbury Baş piskoposu tarafından vaftiz edildi.

Törene Kraliyet Ailesi'nin kıdemli üyeleri ile Middleton'un ailesi, Prens George'un yedi vaftiz anne ve babası ile  toplam 22 özel davetli katıldı.

Doğumdan bu yana medyaya neredeyse hiç görüntü vermeyen Kate Middleton,  törenin ardından kucağında  Prens George Şapel'den çıkarken görüntülendi.

Davetliler Prens Charles'in davetlisi olarak Prens'in ikamet ettiği Clarence House'a geçti.

Henüz 3 aylık olan Prens George, Kraliçe Victoria'nın en büyük kızı Princess Royal'ın 1841 yılında dantel ve satenden  yaptırılan vaftiz elbisesinin bir benzeri giydirildi.

Fotoğrafları yayınlandı

İngiltere tahtının üçüncü sıradaki varisi Prens George'un vaftiz töreninde çekilen fotoğraflar yayımlandı.

Ünlülerin fotoğrafçısı Jason Bell tarafından çekilen fotoğraflarda Kraliçe, oğlu Prens Charles, torunu William ve büyük torunu George aynı karede yer alıyor.

Farklı dünyalardan olan Middleton'ın ailesi ile kraliyet ailesi objektife birlikte gülümserken görülüyor.

Yayımlanan dört fotoğraftan birinde geçmişi işçi sınıfı olan Middleton ailesi ile kraliyet ailesi birlikte poz veriyor.Fotoğraflarda ayrıca 119 yıldır gerçekleşmeyen bir durum da görülüyor. Tahttaki kraliyet ailesi üyesi gelecekte tahta oturacak üç kralla birlikte görülüyor.

Oğlu Prens Charles, torunu William ve büyük torunu George ile birlikte gülümseyerek poz veren 87 yaşındaki Kraliçe'nin fotoğrafta çok mutlu olduğu görülüyor.

Kraliçe Victoria'nın oğlu, torunu ve büyük torunuyla birlikte fotoğraf çektirdiği 1894 yılında bu yana ilk kez bir kraliyet ailesi bu şekilde bir aile fotoğrafı çektirdi.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS